ZOO SAFARI BORYSEW zmienia się na Waszych oczach – nieustannie rozbudowujemy je o nowe wybiegi dla zwierząt, ale także atrakcje dla Zwiedzających, takie jak Figlarnia i Kompleks Namiotów Sferycznych. Dzięki zrealizowanym z ogromnym rozmachem projektom, wizyta w naszym Ogrodzie Zoologicznym staje się niezapomnianą przygodą. Każda kolejna inwestycja to jeszcze przyjaźniejsze warunki dla mieszkających u nas zwierząt, jeszcze wyższy komfort zwiedzania i unowocześnienia, dzięki którym ZOO SAFARI BORYSEW staje się prawdziwą turystyczną wizytówką naszego województwa, a nawet kraju.

 

 

 

 

I. Wykupienie biletu upoważnia do jednorazowego na teren Obiektu (teren Zoo Safari zlokalizowany w miejscowości Borysew nr 25) bez ograniczenia czasu pobytu:

- Bilet normalny: 29 zł

- Bilet ulgowy: ** 24 zł

- Bilet grupowy*: 22 zł

- Bilet rodzinny - 11% rabatu od regularnej ceny biletów:
a. 2+1 - Dwoje opiekunów dorosłych oraz jedno dziecko - 74 zł
b. 1 + 2 - Jeden dorosły opiekun oraz dwójka dzieci - 69 zł
c. 2+2  - Dwoje dorosłych opiekunów i dwoje dzieci - 95 zł

 

Cena biletu obejmuje wejście na teren Zoo Safari i daje możliwość swobodnego poruszania się po całym Obiekcie bez ograniczeń czasowych. Orientacyjny czas zwiedzania przy wejściach grupowych to 2 do 2,5 godzin – w zależności od wieku dzieci.

 

Dzieci do lat 12 mogą przebywać na terenie Zoo Safari wyłącznie pod opieką osób dorosłych – opiekunów.

 

Zakup biletu oznacza przyjecie w całości postanowień niniejszego Regulaminu do akceptacji. 

 

* - Bilet grupowy przysługuje grupom min. 20-sto osobowym, które dokonają telefonicznej rezerwacji przed przyjazdem do Zoo Safari.

 

** - dot. dzieci w wieku szkolnym, emerytów i rencistów, studentów, osób niepełnosprawnych – po okazaniu legitymacji. 

 

II. Wszystkie dodatkowe atrakcje są płatne oddzielnie.

III. Na terenie ZOO Safari obowiązuje ruch pieszy wyznaczonymi alejkami. 

IV. Nie ponosimy odpowiedzialności za zmieniające się warunki atmosferyczne.

V. Zabrania się jazdy na rowerach, łyżworolkach, wrotkach, deskorolkach i hulajnogach.

VI. W czasie pobytu na terenie ZOO Safari grup zorganizowanych odpowiedzialność za nie ponosi wyznaczony opiekun grupy.

VII. Zabrania się wykonywania zdjęć, nagrywania filmów w celach komercyjnych i świadczenia wszelkich usług dla osób zwiedzających bez zgody obsługi ZOO Safari.

VIII. Zabrania się przechodzenia za ogrodzenie oraz dokarmiania i płoszenia lub niepokojenia zwierząt.

IX. Zabrania się wrzucania do basenów lub na wybiegi jakichkolwiek przedmiotów.

X. Zabrania się wprowadzania wszelkich zwierząt.

XI. Zabrania się niszczenia zieleni i zaśmiecania terenu.

XII. Obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych na terenie ZOO Safari z wyłączeniem punktów gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu. Osoby nietrzeźwe lub nieprzestrzegające zasad niniejszego regulaminu będą wypraszane.

XIII. Ze względu na Państwa bezpieczeństwo prosimy o zachowanie ostrożności i bezpiecznej odległości podczas fotografowania się, a także nie wkładanie rąk i innych przedmiotów za siatkę. ZWIERZĘTA MOGĄ UGRYŹĆ!

XIV. Prosimy o zachowanie czystości, a zużyte butelki i opakowania pozostawiać w koszach.

XV. Za szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego zachowania się odpowiedzialność prawną ponoszą osoby zwiedzające.

XVI. Bezwzględnie zabrania się karmienia zwierząt, z wyjątkiem podawania karmy na terenie Mini Zoo!

XVII. Wszelką odpowiedzialność za jakiekolwiek szkody na zdrowiu, życiu lub mieniu osób zwiedzających, wynikającą z naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu i nieprzestrzegania jego postanowień, ponoszą osoby zwiedzające.

XVIII. Wejście na teren Ogrodu Zoologicznego z ważnym biletem wstępu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

ZOO Safari

Zoo Safari Borysew powstało w sierpniu 2008 roku. Początkowo Sawanna nad Nerem w województwie łódzkim zajmowała 15 ha powierzchni, którą zamieszkiwało jedynie 30 gatunków zwierząt dzikich. Od początku działalności ZOO Safari gromadziło unikalne gatunki zwierząt afrykańskich. 

W 2008 roku na świat przyszedł pierwszy w Polsce Osiołek Poitou. Idąc za ciosem do kolekcji w 2009 roku dołączyły Białe Tygrysy Bengalskie. W 2009 w konkursie na najlepsze atrakcje turystyczne Województwa Łódzkiego organizowanym przez ROTWŁ Zoo Safari Borysew zajęło 3 miejsce. Z roku na rok powiększała się nie tylko powierzchnia Ogrodu Zoologicznego, ale i liczba eksponowanych zwierząt. 

Od momentu założenie Zoo Safari Borysew staraliśmy się o uzyskanie statutu Ogrodu Zoologicznego. W marcu 2011 roku Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska przyznał nam status ogrodu zoologicznego i zezwolił na prowadzenie działalności pod nazwą „ZOO safari”. 

Sezony 2011 i 2012 były przełomowe dla Ogrodu Zoologicznego.

Podpisano umowę współpracy z Instytutem Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk. Ponadto specjalnie napisany program edukacyjny pod nazwą „ Walory edukacyjne Zoo Safari Borysew” został pozytywnie zaopiniowany i wdrożony przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. 

Po wielu staraniach nasi podopieczni doczekali się swego króla zwierząt. Proces ten trwał bardzo długo, ale warto dodać iż Sahim, bo tak został nazwany lew jest biały. Do jedynego białego tygrysa Arona dołączył Sahim - pierwszy biały lew w Polsce. Regionalna Organizacja Turystyczna w 2011 po raz kolejny przyznała dla Ogrodu Zoologicznego Safari Borysew Certyfikat jako najlepszego produktu turystycznego województwa łódzkiego w danym roku. 

Na przełomie 2011 i 2012 na terenie Ogrodu Zoologicznego poczyniono wiele inwestycji mających na celu zarówno polepszenie warunków bytowych eksponowanych zwierząt dzikich jak i komfortu odwiedzających nas gości. Sezon 2012 rozpoczęliśmy od przywitania Aziry- pięciomiesięcznej białej lwicy, która wraz z Sahimem zamieszkała na nowym, przestronnym wybiegu. Na gości odwiedzających nasz Ogród od początku sezonu czekało wiele niespodzianek. Utwardzone aleje, liczne nasadzenia drzew i krzewów czy nowy budynek kas i toalet. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i sugestiom Klientów do ich dyspozycji został oddany jedyny taki w Europie zadaszony Kompleks 3 Namiotów Sferycznych, a w nim Figlarnia, Sala Edukacyjna i Toalety. Zoo Kolejka zabierająca jednorazowo 50 osób spotkała się z wielkim zainteresowaniem naszych gości zwłaszcza, iż umożliwia zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego nawet w niesprzyjające warunki pogodowe. 

Na dzień dzisiejszy Ogród Zoologiczny zajmuje 25 hektarów na których zgromadzono ponad 500 zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów. 

Prócz długo wyczekiwanych Żyraf siatkowanych - Tani i Tima, w Borysewie zamieszkały: Wilki białe, Serwale, Puma Amerykańska, Białe lwy, Białe Tygrysy Bengalskie oraz wiele innych ciekawych dzikich zwierząt, dla których zostały wybudowane wybiegi. 

Historia Zoo Safari to dowód na siłę marzeń i determinacji. - Na początku nikt nie dawał nam szans powodzenia – wspomina Andrzej Pabich, twórca i prezes spółki Dylen, prowadzącej Zoo Safari. Liczne przeszkody go nie zniechęciły, wręcz przeciwnie. Mógł też liczyć na zespół zaangażowanych pracowników, których zaraził marzeniem o Zoo Safari. 

Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, mamy świadomość konieczności rozwoju i ciągłego doskonalenia oferty – mówi Andrzej Pabich. 

ZOO Safari

Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Safari ZOO mieści się w Borysewie, (gmina Poddębice, województwo łódzkie). Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Ogród Zoologiczny w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce. 

 

Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta - Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Na terenie naszego ogrodu zoologicznego mieszka już 8 gatunków antylop, 2 gatunki zebr: Bezgrzywe, Greviego oraz 4 gatunki małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina Mandryli licząca 9 osobników. Są tu także Kangury,  wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory udało nam się zgromadzić około 90 gatunków zwierząt dzikich. 

 

Osobną atrakcją są gatunki zamieszkujące tzw. "Świat wodny". To miejsce w którym nasi Goście korzystając ze specjalnie utworzonej wyspy podziwiać mogą ptactwo wodne, żółwie oraz Fokę Dawida, który od początku swojego pobytu u nas jest ulubieńcem publiczności. Dawid, jakby wiedząc o tym, że został okrzyknięty gwiazdorem, chętnie popisuje się przez zgromadzonymi swoimi pływackimi umiejętnościami, zyskując po każdym karmieniu - pokazie nowe rzesze fanów. 

 

Safari ZOO w Borysewie odwiedzają całe rodziny, przedszkola, wycieczki szkolne, studenci, domy dziecka, domy dziennego pobytu, hospicja i ośrodki wychowawcze. Na terenie Safari ZOO organizowane są eventy dla grup zorganizowanych: imprezy pracownicze lub okolicznościowe (również dziecięce - m.in. kinderbale i urodziny), a także ogniska i zabawy integracyjne. 

 

Oprócz wyżej wymienionych ofert ZOO Safari proponuje również dodatkową rozrywkę dla dzieci. Najmłodsi mogą pojeździć na kucyku szetlandzkim. Dumą naszego Ogrodu Zoologicznego są przestronne wybiegi, po których biegają dzikie zwierzęta. Kolejną atrakcją jest Mini Zoo, które stworzone zostało z myślą o najmłodszych. Chcieliśmy odpowiedzieć na naturalną potrzebę bliskości i dać im możliwość zabawy z miłymi w dotyku, a przy tym bezpiecznymi zwierzętami. W Mini Zoo dzieci spotkać się mogą z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami i królikami. Miejsce to cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Ku naszej radości Mini Zoo odwiedzane jest przez wszystkich zwiedzających - bez względu na wiek. Fakt, że młodzież i dorośli bywają tu równie chętnie jak maluchy, nasuwa wniosek, że bezpośredni kontakt ze zwierzętami jest potrzebą ogólnoludzką, nie przypisaną do żadnej grupy wiekowej. 

 

Zoo Safari Borysew - zadbało również o ofertę gastronomiczną. Zapewniamy smaczne, domowe posiłki, dania obiadowe, dania z grilla i desery. W przestronnym i oszklonym Grill Barze, liczącym 170 miejsc z widokiem na panoramę ZOO Safari przyjemnie jest zjeść dobrze przygotowany, gorący posiłek lub odpocząć przy niewielkiej przekąsce. 

 

Figlarnia - znajdująca w się w Kompleksie Namiotów Sferycznych – to bajkowa kraina odpowiadająca niespożytej energii dzieci. Mogą tu skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. A także zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje dla dzieci. Ważnym powodem dla którego włożyliśmy w urządzenie tego miejsca tyle serca, była chęć sprostania poważnemu wyzwaniu. Chcieliśmy dbając o wszystkich, zadbać o każdego z osobna, odpowiedzieć na potrzeby dzieci według ich indywidualnych potrzeb i fantazji. 

 

Dla dzieci Figlarnia to możliwość bezpiecznej zabawy i niezapomniana rozrywka, a dla rodziców i opiekunów - zasłużona chwila odpoczynkuw przy filiżance kawy w Lunch Barze. 

 

W jednym z namiotów znajduje się nowocześnie wyposażona salka edukacyjna, w której realizowany jest program edukacyjny, napisany na potrzeby ogrodu zoologicznego oraz pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Mając w pamięci, że najlepsze efekty przynosi nauka przez zabawę, gwarantujemy, że czas tu spędzony będzie nie tylko twórczy, ale także efektywny. Atrakcyjne eksponaty, metoda interaktywnego poznawania Świata i życzliwa atmosfera, sprawiają, że nikt podczas tych lekcji nie wie co to nuda. Pakiet edukacyjny zawiera zajęcia poglądowe - spotkanie uczniów z żywymi żółwiami i wężami.