Image is not available
Image is not available
Slider

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO SEZONU - 10 MARCA 2018


ZOO SAFARI BORYSEW jest teraz nieczynne.
Zapraszamy wiosną 2018!

 

Slider
Slider

Zwierzęciem Tygodnia zostaje tym razem… Pekari obrożne!
Na pierwszy rzut oka wygląda jak dzik, ale spokrewnione jest również z… hipopotamowatymi :) Obecnie gatunek ten znany jest również pod nazwą „pekariowiec obrożny”. Czy domyślacie się, skąd wziął swoją nazwę? Spójrzcie na jasną pręgę na sierści, biegnącą wzdłuż głowy – z daleka przypomina ona obrożę.
A tak właśnie wygląda pekari:

Czytaj więcej

To oryginalnie nazwane zwierzę zamieszkuje w naturze regiony południowej Afryki. Znakomicie radzi sobie nie tylko na lądzie, ale także w wodzie – dobrze pływa, a czasem wykorzystuje zbiorniki wodne jako schronienie przed drapieżnikami. Jeśli zastanawiacie się w jaki sposób odróżnić kob liczi od innych antylop, spójrzcie przede wszystkim na ich rogi. U przedstawicieli tego gatunku mają one kształt liry.

A my dodamy tylko, że wielokrotnie mieliśmy przyjemność informować Was o narodzinach tych antylop w ZOO SAFARI BORYSEW – nasze stado systematycznie się powiększa.

Nasz ulubieniec w pełni zasłużył na to wyróżnienie – wszak w sezonie świątecznym współtworzy żywą szopkę w Uniejowie. Jest przy tym niezwykłym zwierzęciem, ponieważ w naturze dobrze znosi zarówno wysokie upały – nawet +40 stopni, jak i tęgie, -40-stopniowe mrozy! Nawet przez miesiąc może nie pić wody, choć jeśli w otoczeniu znajduje się śnieg, baktrian będzie pozyskiwał wodę właśnie z niego.

Zobaczcie naszą fotogalerię z wielbłądem dwugarbnym 

O tym, że w pobieraniu pokarmu zwierzętom pomagają łapy czy długie szyje wie każdy – ale żeby podczas jedzenia pomagać sobie nosem?! A tak właśnie odżywiają się tapiry :) Ale to niejedyna niezwykłość tych przesympatycznych zwierząt. Ciekawi jesteśmy, ilu z Was zauważyło podczas obserwacji tapira, że ma on białe obwódki uszu?

Zobaczcie, jak pięknie zapozował nam do zdjęć – i poczytajcie o nim na naszej stronie internetowej: http://zoosafari.com.pl/ameryka-po%C5%82udniowa/tapir-anta