Image is not available
Image is not available
Slider

OGŁOSZAMY ROZPOCZĘCIE SEZONU 2018
OD DNIA 10-03-2018 ROKU


NA UROCZYSTE OTWARCIE ZAPRASZAMY
WRAZ Z PIERWSZYM DNIEM WIOSNY 21-03-2018

 

Slider
Slider

Dziś w roli głównej - pelikany - jest jeszcze zbyt zimno abyście mogli oglądać je na terenie Ogrodu Zoologicznego, dlatego postanowiliśmy nagrać dla Was krótki filmik 

kliknij tutaj

Już dawno nie zaglądaliśmy z aparatem fotograficznym do naszych surykatek, a one przecież tak bardzo chciałyby się Wam przypomnieć! Spójrzcie, jak fantastycznie pozują! To prawdziwe artystki, prowadzące jednocześnie bardzo ciekawe i uporządkowane życie rodzinne  

Z ogromną przykrością informujemy, że zimą 2017 pożegnaliśmy naszą podopieczną żyrafę TANIĘ, która od dłuższego czasu poważnie chorowała. Przegrała walkę z postępującą dysfunkcją przewodu pokarmowego, co u tego gatunku stanowi bardzo poważny problem. Pomimo wysiłków zespołu weterynarzy z polski jak również z zagranicy a także opiekunów zwierząt - nie byliśmy w stanie jej pomóc.
Jej brak odczuwają dziś wszyscy pracownicy Ogrodu Zoologicznego, jak również TIMI - samiec żyrafy siatkowanej. Obcowanie z nią było niezwykle interesującym i niezapomnianym doświadczeniem. Tania pozostanie w naszych sercach.
Do zobaczenia za Tęczowym Mostem.

Stęskniliście się za tym widokiem? Aby zachęcić Was do odwiedzenia ZOO po zimowej przerwie, sami wybraliśmy się na spacer z aparatem fotograficznym. Zobaczcie mieszkańców Zoo w naszym obiektywie 

Podkategorie

Z aparatem fotograficznym w ZOO SAFARI BORYSEW można poczuć się, jak na prawdziwym safari. Tu nieustannie coś się dzieje! Dzięki profesjonalnym reportażom możecie wczuć się w atmosferę, która panuje w naszym Ogrodzie Zoologicznym. Pokazujemy Wam, jak wygląda codzienne życie wśród zwierząt.

Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

ZOO SAFARI BORYSEW to miejsce niezwykle chętnie odwiedzane także przez osoby znane ze świata telewizji i pierwszych stron gazet. Wielokrotnie gościły u nas gwiazdy muzyki, dziennikarze, aktorzy, politycy i inne znane osobistości. Zobaczcie pamiątkową galerię z tych wyjątkowych spotkań:

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.