Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Inwestycje

Gadziarnia

W ZOO SAFARI BORYSEW zgromadziliśmy wiele imponujących okazów gadów, w tym dużą kolekcję aligatorów amerykańskich, liczącą aż 20 osobników. Oprócz tego spotkać można u nas także żółwie sępie i pytony siatkowe. Większość z nich mieszka w specjalnym obiekcie – gadziarni.

Efektowny budynek z drewnianą elewacją już z daleka przyciąga wzrok, a dzięki przeszkleniom Odwiedzający zyskują znakomite warunki do obserwacji gadów. Mogą poczuć się tak, jakby nic nie oddzielało ich od zwierząt. Oddana do użytku w 2015 roku gadziarnia składa się z 4 niezależnych pomieszczeń o łącznej powierzchni aż 180 m2! Oprócz gadów żyją tu również ciepłolubne lemury oraz pancerniki.

Czytaj więcej...

Wybieg dla Białych Tygrysiątek

Białe tygrysy bengalskie to jedna z największych sensacji ZOO SAFARI BORYSEW. Właśnie u nas narodziły się pierwsze w historii tygrysie czworaczki, a kilka kolejnych miotów tych dzikich zwierząt urodzonych w ZOO przyczyniło się do znacznego powiększenia populacji białych tygrysów na świecie.


Specjalnie z myślą o młodych kotach z naszego Ogrodu Zoologicznego, w maju 2016 roku oddaliśmy do użytku nowy, komfortowy wybieg wyposażony w oczko wodne do zabaw, altanę i całoroczny domek. Wymiary wybiegu są większe niż zakładają obowiązujące nas normy unijne. Dzięki przeszkleniu zapewnia on Odwiedzającym komfortowe warunki do obserwacji tygrysków, a także ich fotografowania. To realizacja głównego hasła promocyjnego ZOO SAFARI BORYSEW - „Nigdy nie byłeś tak blisko...”.

Czytaj więcej...

Wybieg dla Białych Lwiątek

Białe lwy stały się symbolem ZOO SAFARI BORYSEW. To dla nich przyjeżdżają do nas turyści z całej Polski, ale także z zagranicy. Kilkakrotne narodziny tych dzikich kotów stały się prawdziwą sensacją w mediach. Białe lwy są okazami tak rzadkimi, że lwiątka z Borysewa korzystnie wpłynęły także na liczebność całej ich światowej populacji.

W maju 2016 roku oddaliśmy do użytku nowy, przestronny wybieg dla młodych białych lwów. Wyposażyliśmy go w altanę oraz całoroczny domek. Zapewnia on dzikim kotom wygodną przestrzeń do życia, a Odwiedzającym daje możliwość bliskiej obserwacji zwierząt. Duże przeszklenia sprawiają, że można odnieść wrażenie, jakby lwów nie oddzielała od ludzi żadna bariera – jak głosi zresztą hasło promocyjne ZOO SAFARI BORYSEW: „Nigdy nie byłeś tak blisko”. Spotkaniom z dzikimi zwierzętami towarzyszą niewyobrażalne emocje!

Czytaj więcej...

Wyspa dla małp, lemurów i ptactwa wolnego

Najnowszą i całkowicie unikalną inwestycją w ZOO SAFARI BORYSEW jest ŚWIAT WODNY. Ten kompleks trzech sztucznych wysp połączonych mostami zajmuje aż 1,5 ha powierzchni. Planowany termin oddania inwestycji to 2018 rok.

Na wyspach zamieszkają m.in. mandryle, lemury i ptactwo wodne (pelikany, żurawie, pawie). Niektóre osobniki sprowadziliśmy do Borysewa po raz pierwszy – z myślą o zasiedleniu wysp. Natomiast w stworzonym specjalnie na potrzeby inwestycji zbiorniku wodnym zamieszka duże stado aligatorów amerykańskich. Dzięki mostom, Odwiedzający ZOO będą mogli obserwować życie tych zwierząt z unikalnej perspektywy.

Czytaj więcej...

Zieleń w Safari ZOO

Inwestycje w ZOO safariCzworonożni i skrzydlaci mieszkańcy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim z zainteresowaniem przyglądali się innowacjom. Ich wybiegi wyposażono w nowe ogrodzenia, zadbano też o aranżację zieleni. Zakończono już nasadzenia drzew i krzewów w imponującej liczbie 4 500 sztuk.

Wyżej wymienione przedsięwzięcia to tylko niektóre ze zmian jakie podjęto w ZOO Safari.

Dzięki wykonanym pracom teren prywatnego Ogrodu Zoologicznego stanie się w przyszłości zieloną oazą, a zacienione miejsca będą miłym schronieniem w upalne dni zarówno dla Gości jak i dla zwierząt dzikich.

WYBIEG DLA MANDRYLI

Od 2012 roku w ZOO SAFARI BORYSEW funkcjonuje wybieg dla mandryli. To specjalnie zaprojektowane miejsce z przestronną, piaszczystą wyspą otoczoną fosą. W centralnej części wybiegu znajdują się dwa domki na drzewach. Cała rodzina może tu bawić się i harcować, co dla tych małp jest bardzo ważne, zarówno ze względu na silne więzi łączące poszczególne osobniki w stadzie, jak i dużą ruchliwość mandryli.

Zewnętrzna instalacja (wyspa z fosą) połączona jest z boksem wewnętrznym, w którym mandryle przebywają przez całą zimę, ale też w czasie pogorszenia pogody lub po prostu wtedy, gdy potrzebują spokoju. Dzięki temu czują się w pełni komfortowo.

Czytaj więcej...

ZOOkolejki

ZOO KolejkiGoście i Sympatycy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim przywykli do tego, ruch na obiekcie odbywał się wyłącznie pieszo. Od kwietnia 2012 roku Nasze prywatne ZOO można zwiedzać podróżując specjalną ZooKolejką. W tym celu, na odcinku 3 km utwardzone zostały aleje, po których swobodnie przejeżdża Kolejka z dwoma wagonami, które zabrać mogą jednorazowo 50 osób. Mamy nadzieję, że ta forma zwiedzania ZOO Safari będzie dla wielu osób atrakcyjnym urozmaiceniem. Dla tych , którzy wybiorą spacer po Ogrodzie Zoologicznym, będzie idealnym rozwiązaniem w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu).

ZOO Safari – kasy i toalety

Sezon 2012 to zwieńczenie ogromu inwestycji, realizowanych w ZOO SAFARI BORYSEW na początkowym etapie jego rozwoju. Obok wybiegów dla mandryli oraz białych lwów, żyrafiarni i Kompleksu Namiotów Sferycznych, otwarty został wówczas kompleks budynków użytkowych, zaprojektowanych z myślą o wygodzie Odwiedzających. Funkcjonują one do dziś.

Powierzchnia kompleksu liczy 1640 m2. Znajdują się tu zarówno kasy biletowe, jak i sklep z pamiątkami. Dostępne są również toalety damskie oraz męskie, w tym również przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Osobne wejście i wyjście gwarantują komfort korzystania z obiektu nawet w szczycie sezonu turystycznego. Cały kompleks utrzymany został w charakterystycznym dla ZOO SAFARI BORYSEW stylu afrykańskim.

Czytaj więcej...

Kompleks namiotów sferycznych

Kompleks Namiotów Sferycznych

W ZOO SAFARI BORYSEW funkcjonuje niezwykły obiekt: największy w Europie Kompleks Namiotów Sferycznych. Udostępniliśmy go Odwiedzającym w kwietniu 2012 roku. Najważniejszą przestrzeń Kompleksu stanowi przestronny plac zabaw dla najmłodszych, ale dostępne są tu również: lunch bar z antresolą, z której można podziwiać panoramę ZOO, sklepik z pamiątkami oraz toalety.

Dziecięcy plac zabaw – zwany FIGLARNIĄ – to część największego namiotu, zajmującego powierzchnię aż 1000 m2. Najmłodsi mogą korzystać z dwóch zjeżdżalni (o wys. odpowiednio: 9,5 m oraz 7 m), górki do wspinaczki - „Żółwia”, toru przeszkód - „Gąsienicy”, a także dmuchanego zamku z piłkami.

 Oprócz FIGLARNI Kompleks mieści również nowocześnie wyposażoną salę edukacyjną na 50 osób, znajdującą się w drugim namiocie.

Żyrafiarnia - NAJWIĘKSZA INWESTYCJA 2012 ROKU

 Otwarcie żyrafiarni zamknęło pierwszy etap wielkich inwestycji w ZOO SAFARI BORYSEW – był to grudzień roku 2012. Hala przynależąca do wybiegu powstała wcześniej, ale na potrzeby nowej funkcji przeszła modernizację i została specjalnie przystosowana dla żyraf: Tani i Tima. W ten sposób uzyskaliśmy część wewnętrzną (zabudowaną) o powierzchni 185 m2 oraz wybieg zewnętrzny, składający się z wiaty i 1200-metrowego wybiegu. Wysokość hali to aż 8 metrów.

Tak przygotowana inwestycja należy do najrozleglejszych wybiegów w ZOO SAFARI BORYSEW. Spełnia ona również wszelkie standardy wyznaczone przez Ministerstwo Środowiska i Unię Europejską. Żyrafiarnia w całości przystosowana jest do zwiedzania – turyści mogą obserwować zwierzęta również w części wewnętrznej.

Czytaj więcej...