Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Inwestycje

Gadziarnia

W ZOO SAFARI BORYSEW zgromadziliśmy wiele imponujących okazów gadów, w tym dużą kolekcję aligatorów amerykańskich, liczącą aż 20 osobników. Oprócz tego spotkać można u nas także żółwie sępie i pytony siatkowe. Większość z nich mieszka w specjalnym obiekcie – gadziarni.

Efektowny budynek z drewnianą elewacją już z daleka przyciąga wzrok, a dzięki przeszkleniom Odwiedzający zyskują znakomite warunki do obserwacji gadów. Mogą poczuć się tak, jakby nic nie oddzielało ich od zwierząt. Oddana do użytku w 2015 roku gadziarnia składa się z 4 niezależnych pomieszczeń o łącznej powierzchni aż 180 m2! Oprócz gadów żyją tu również ciepłolubne lemury oraz pancerniki.

Czytaj więcej...

Wybieg dla Białych Tygrysiątek

Białe tygrysy bengalskie to jedna z największych sensacji ZOO SAFARI BORYSEW. Właśnie u nas narodziły się pierwsze w historii tygrysie czworaczki, a kilka kolejnych miotów tych dzikich zwierząt urodzonych w ZOO przyczyniło się do znacznego powiększenia populacji białych tygrysów na świecie.


Specjalnie z myślą o młodych kotach z naszego Ogrodu Zoologicznego, w maju 2016 roku oddaliśmy do użytku nowy, komfortowy wybieg wyposażony w oczko wodne do zabaw, altanę i całoroczny domek. Wymiary wybiegu są większe niż zakładają obowiązujące nas normy unijne. Dzięki przeszkleniu zapewnia on Odwiedzającym komfortowe warunki do obserwacji tygrysków, a także ich fotografowania. To realizacja głównego hasła promocyjnego ZOO SAFARI BORYSEW - „Nigdy nie byłeś tak blisko...”.

Czytaj więcej...

Wybieg dla Białych Lwiątek

Białe lwy stały się symbolem ZOO SAFARI BORYSEW. To dla nich przyjeżdżają do nas turyści z całej Polski, ale także z zagranicy. Kilkakrotne narodziny tych dzikich kotów stały się prawdziwą sensacją w mediach. Białe lwy są okazami tak rzadkimi, że lwiątka z Borysewa korzystnie wpłynęły także na liczebność całej ich światowej populacji.

W maju 2016 roku oddaliśmy do użytku nowy, przestronny wybieg dla młodych białych lwów. Wyposażyliśmy go w altanę oraz całoroczny domek. Zapewnia on dzikim kotom wygodną przestrzeń do życia, a Odwiedzającym daje możliwość bliskiej obserwacji zwierząt. Duże przeszklenia sprawiają, że można odnieść wrażenie, jakby lwów nie oddzielała od ludzi żadna bariera – jak głosi zresztą hasło promocyjne ZOO SAFARI BORYSEW: „Nigdy nie byłeś tak blisko”. Spotkaniom z dzikimi zwierzętami towarzyszą niewyobrażalne emocje!

Czytaj więcej...

Świat Wodny

Świat Wodny to największa z dotychczasowych inwestycji Zoo Safari Borysew. Jej wybudowanie trwało 3 lata, a cały kompleks wysp otoczony sztucznym zbiornikiem wodnym oraz sąsiadujących z nim budynków zajmuje ponad 1,5 ha powierzchni. Nową atrakcję można zwiedzać pieszo - spacerując po mostach - albo z akwenu, pływając rowerem wodnym. Goście mogą podziwiać też sztuczne wodospady, fontanny oraz żywe palmy, przywiezione z upraw w Hiszpanii.

Na wyspach zamieszkały: mandryle, lemury, koczkodany białoczube, aligatory amerykańskie, pawie królewskie oraz pelikany baba.

 

Czytaj więcej...

Zieleń w Safari ZOO

Inwestycje w ZOO safariCzworonożni i skrzydlaci mieszkańcy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim z zainteresowaniem przyglądali się innowacjom. Ich wybiegi wyposażono w nowe ogrodzenia, zadbano też o aranżację zieleni. Zakończono już nasadzenia drzew i krzewów w imponującej liczbie 4 500 sztuk.

Wyżej wymienione przedsięwzięcia to tylko niektóre ze zmian jakie podjęto w ZOO Safari.

Dzięki wykonanym pracom teren prywatnego Ogrodu Zoologicznego stanie się w przyszłości zieloną oazą, a zacienione miejsca będą miłym schronieniem w upalne dni zarówno dla Gości jak i dla zwierząt dzikich.

WYBIEG DLA MANDRYLI

Od 2012 roku w ZOO SAFARI BORYSEW funkcjonuje wybieg dla mandryli. To specjalnie zaprojektowane miejsce z przestronną, piaszczystą wyspą otoczoną fosą. W centralnej części wybiegu znajdują się dwa domki na drzewach. Cała rodzina może tu bawić się i harcować, co dla tych małp jest bardzo ważne, zarówno ze względu na silne więzi łączące poszczególne osobniki w stadzie, jak i dużą ruchliwość mandryli.

Zewnętrzna instalacja (wyspa z fosą) połączona jest z boksem wewnętrznym, w którym mandryle przebywają przez całą zimę, ale też w czasie pogorszenia pogody lub po prostu wtedy, gdy potrzebują spokoju. Dzięki temu czują się w pełni komfortowo.

Czytaj więcej...

ZOOkolejki

ZOO KolejkiGoście i Sympatycy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim przywykli do tego, ruch na obiekcie odbywał się wyłącznie pieszo. Od kwietnia 2012 roku Nasze prywatne ZOO można zwiedzać podróżując specjalną ZooKolejką. W tym celu, na odcinku 3 km utwardzone zostały aleje, po których swobodnie przejeżdża Kolejka z dwoma wagonami, które zabrać mogą jednorazowo 50 osób. Mamy nadzieję, że ta forma zwiedzania ZOO Safari będzie dla wielu osób atrakcyjnym urozmaiceniem. Dla tych , którzy wybiorą spacer po Ogrodzie Zoologicznym, będzie idealnym rozwiązaniem w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu).

ZOO Safari – kasy i toalety

Sezon 2012 to zwieńczenie ogromu inwestycji, realizowanych w ZOO SAFARI BORYSEW na początkowym etapie jego rozwoju. Obok wybiegów dla mandryli oraz białych lwów, żyrafiarni i Kompleksu Namiotów Sferycznych, otwarty został wówczas kompleks budynków użytkowych, zaprojektowanych z myślą o wygodzie Odwiedzających. Funkcjonują one do dziś.

Powierzchnia kompleksu liczy 1640 m2. Znajdują się tu zarówno kasy biletowe, jak i sklep z pamiątkami. Dostępne są również toalety damskie oraz męskie, w tym również przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Osobne wejście i wyjście gwarantują komfort korzystania z obiektu nawet w szczycie sezonu turystycznego. Cały kompleks utrzymany został w charakterystycznym dla ZOO SAFARI BORYSEW stylu afrykańskim.

Czytaj więcej...

Kompleks namiotów sferycznych

Kompleks Namiotów Sferycznych

W ZOO SAFARI BORYSEW funkcjonuje niezwykły obiekt: największy w Europie Kompleks Namiotów Sferycznych. Udostępniliśmy go Odwiedzającym w kwietniu 2012 roku. Najważniejszą przestrzeń Kompleksu stanowi przestronny plac zabaw dla najmłodszych, ale dostępne są tu również: lunch bar z antresolą, z której można podziwiać panoramę ZOO, sklepik z pamiątkami oraz toalety.

Dziecięcy plac zabaw – zwany FIGLARNIĄ – to część największego namiotu, zajmującego powierzchnię aż 1000 m2. Najmłodsi mogą korzystać z dwóch zjeżdżalni (o wys. odpowiednio: 9,5 m oraz 7 m), górki do wspinaczki - „Żółwia”, toru przeszkód - „Gąsienicy”, a także dmuchanego zamku z piłkami.

 Oprócz FIGLARNI Kompleks mieści również nowocześnie wyposażoną salę edukacyjną na 50 osób, znajdującą się w drugim namiocie.

Żyrafiarnia - NAJWIĘKSZA INWESTYCJA 2012 ROKU

 Otwarcie żyrafiarni zamknęło pierwszy etap wielkich inwestycji w ZOO SAFARI BORYSEW – był to grudzień roku 2012. Hala przynależąca do wybiegu powstała wcześniej, ale na potrzeby nowej funkcji przeszła modernizację i została specjalnie przystosowana dla żyraf: Tani i Tima. W ten sposób uzyskaliśmy część wewnętrzną (zabudowaną) o powierzchni 185 m2 oraz wybieg zewnętrzny, składający się z wiaty i 1200-metrowego wybiegu. Wysokość hali to aż 8 metrów.

Tak przygotowana inwestycja należy do najrozleglejszych wybiegów w ZOO SAFARI BORYSEW. Spełnia ona również wszelkie standardy wyznaczone przez Ministerstwo Środowiska i Unię Europejską. Żyrafiarnia w całości przystosowana jest do zwiedzania – turyści mogą obserwować zwierzęta również w części wewnętrznej.

Czytaj więcej...