Inwestycje w ZOO safariCzworonożni i skrzydlaci mieszkańcy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim z zainteresowaniem przyglądali się innowacjom. Ich wybiegi wyposażono w nowe ogrodzenia, zadbano też o aranżację zieleni. Zakończono już nasadzenia drzew i krzewów w imponującej liczbie 4 500 sztuk.

Wyżej wymienione przedsięwzięcia to tylko niektóre ze zmian jakie podjęto w ZOO Safari.

Dzięki wykonanym pracom teren prywatnego Ogrodu Zoologicznego stanie się w przyszłości zieloną oazą, a zacienione miejsca będą miłym schronieniem w upalne dni zarówno dla Gości jak i dla zwierząt dzikich.

ZOO KolejkiGoście i Sympatycy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim przywykli do tego, ruch na obiekcie odbywał się wyłącznie pieszo. Od kwietnia 2012 roku Nasze prywatne ZOO można zwiedzać podróżując specjalną ZooKolejką. W tym celu, na odcinku 3 km utwardzone zostały aleje, po których swobodnie przejeżdża Kolejka z dwoma wagonami, które zabrać mogą jednorazowo 50 osób. Mamy nadzieję, że ta forma zwiedzania ZOO Safari będzie dla wielu osób atrakcyjnym urozmaiceniem. Dla tych , którzy wybiorą spacer po Ogrodzie Zoologicznym, będzie idealnym rozwiązaniem w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu).

Kompleks Namiotów SferycznychOto jedna z naszych ostatnich inwestycji Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim. Największy w Europie i Azji Kompleks Namiotów Sferycznych, który powstał z myślą o najmłodszych zwiedzających. 

W największym namiocie, o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych mieści się FIGLARNIA z Lunch Barem oraz antresolą, z wysokości której można podziwiać panoramę ZOO Safari. 

Z miejscem tym połączone są dwa kolejne namioty. W jednym znajduje się profesjonalnie wyposażona salka edukacyjna, w drugim sanitariaty.