Oferta ZOO dla szkół

 

Ciekawe lekcje na sezon

Od października 2015 r. do marca 2016 r. będziemy ponownie odwiedzać Przedszkola i Szkoły Podstawowe. Podobnie jak w poprzednich, latach, prowadzeniem zajęć zajmą się doświadczeni dydaktycy o najwyższych kwalifikacjach. 

Prowadzący błyskawicznie nawiązują kontakt z młodzieżą, a przygotowane przez nich scenariusze zajęć zgodne są z podstawą programową. Sposób przekazywania wiedzy dopasowujemy do wieku uczestników lekcji – tak, by w jak największym stopniu aktywnie angażowali się oni w zajęcia.

 

Dzielimy się wiedzą

Uważamy, że naszą najważniejszą misją – obok zapewniania odpowiednich warunków życia dla zwierząt, w tym także gatunków rzadkich i zagrożonych – jest także upowszechnianie wiedzy przyrodniczej. Dlatego od wielu lat prowadzimy zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli – zarówno na miejscu, w salach edukacyjnych ZOO, jak i w formie wyjazdowej.

 

Kontakt z żywymi zwierzętami

Żadne opowieści, filmy czy prezentacje nie będą dla uczniów i przedszkolaków tak wielkim przeżyciem, jak osobisty kontakt z żywymi zwierzętami. Dlatego prowadzone zajęcia wzbogacamy zawsze o pokazy z udziałem węży, żółwi i jaszczurek, podczas których dzieci mogą pogłaskać gady, a także przyjrzeć się im z bliska.

 

Dostępne tematy zajęć (do wyboru)

Przedszkola i klasy 1-3 Szkoły Podstawowej

Mały hodowca – jak opiekować się zwierzętami?

W świecie gadów

System ostrzegania – jak zwierzęta komunikują niebezpieczeństwo?

Z przyrodą za pan brat

 

Szkoła Podstawowa klasy 4-6

Dekalog młodego hodowcy – czyli jak hodować zwierzęta egzotyczne?

Trudy życia na pustyni

W świecie gadów

 

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ – 45 min

MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW – 50 osób

Koszt zajęć 10 zł/os.

Opiekunowie uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.

 

OFERTA SPECJALNA – tylko dla uczestników zajęć

Każda grupa, która skorzysta z oferty wyjazdowych zajęć ZOO SAFARI BORYSEW, może uzyskać specjalny rabat na bilety wstępu do ZOO w sezonie 2016:

10% - jeśli bilety zarezerwowane zostaną do końca lutego 2016 roku

Dodatkowa opcja: zajęcia w ramach projektu „Razem dla bioróżnorodności”

ZOO SAFARI BORYSEW współpracuje z WFOŚiGW w Łodzi przy realizacji projektu „ Razem dla

bioróżnorodności”. W ramach projektu realizujemy zajęcia edukacyjne.Zgłoszenia do projektu, a także związane z nim pytania prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproście ZOO SAFARI BORYSEW do Waszej szkoły lub przedszkola.

Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu tel.+48 790 70 30 30. Można także przesyłać je mailem na adres: www.zoosafari.com.pl, https://www.facebook.com/ZooSafariBorysew.