Pekari zdjęciaW tym tygodniu z gorącej Afryki przenosimy się do gorącej Ameryki Południowej, by nadać tytuł Zwierzęcia Tygodnia PEKARI OBROŻNEMU. Ten niewielki ssak (jego waga nie przekracza 40 kg), zbliżony jest wyglądem do świni i dzika. Co ciekawe, spokrewniony jest nie tylko ze świniowatymi, ale także... hipopotamowatymi! Długość życia pekari może wynosić nawet 24 lata.

Niale zdjęciaNiala to afrykańska antylopa. Samce tego gatunku mają ciemne umaszczenie i długie, skręcone rogi, a także bujną grzywę. Samice są znacznie mniejsze, jasne i pozbawione rogów, za to z wyraźnymi, białymi pręgami. Na całym grzbiecie Niali, zarówno u samców, jak i u samic, rośne wyraźnie dłuższa sierść (stąd nazwa gatunkowa). 

Strusie zdjęciaTe niezwykłe ptaki, o charakterystycznych, wysokich nogach i wydłużonej szyi, w naturalnym środowisku żyją w Ameryce Południowej. Oprócz tego istnieje na świecie wiele ferm, w których są one hodowane.

Co warto wiedzieć o Strusiach Nandu? Zarówno wykopaniem w ziemi gniazda, jak i wysiadywaniem jaj zajmuje się u nich samiec. On także zapewnia opiekę pisklętom, gdy już się wyklują.