Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

W naszym stałym cyklu „Zwierzę Tygodnia” dziś prezentujemy... Warana leśnego!

Potężny jaszczur – największy znany Waran leśny miał aż 321 cm długości! - który zaskakuje zwinnością. Nie tylko znakomicie biega i wspina się na drzewa, ale także doskonale radzi sobie w środowisku wodnym. Niezwykle widowiskowe są walki samców waranów w okresie godowym!  W ZOO SAFARI BORYSEW piękny okaz Warana zamieszkał w sierpniu 2016 roku.

Czytaj więcej...

Antylopa Kob Liczi już przebiera nóżkami z niecierpliwości, by zaprezentować się Wam jako Zwierzę Tygodnia!

Jeśli z terenami podmokłymi dotychczas kojarzyły się Wam zwierzęta inne, niż kopytne, teraz zmienicie zdanie :D Dla antylop Kob Liczi dostęp do wody jest absolutnie niezbędnym warunkiem życia – nie tylko ze względu na wodę potrzebną do picia, ale także dlatego, że podstawowym pożywieniem tych antylop są rośliny wodne i bagienne. Co więcej – Kob Liczi słabo poruszają się na stałym lądzie, za to znakomicie biegają po terenach podmokłych i chowają się w wodzie, gdy wyczują niebezpieczeństwo. 

Czytaj więcej...

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś... Mundżak chiński :)

Czy podczas zwiedzania ZOO SAFARI BORYSEW zaglądaliście do mundżaków? Te niepozorne, ale niezwykłe zwierzęta są najmniejszymi krewnymi z dużej rodziny jeleniowatych. Ze względu na bardzo charakterystyczny odgłos (przypominający poszczekiwanie, a wydawany przez samce walczące między sobą o samice) nazywa się je nieraz „szczekającymi jeleniami”.

Wyobraźcie sobie, że waga dorosłego osobnika nie przekracza 18 kg! Oto mundżak chiński na naszej stronie www: http://zoosafari.com.pl/azja/mundzaki-chinskie i w obiektywie naszych fotografów::"

Czytaj więcej...

Dopiero przybył do ZOO SAFARI BORYSEW, a już otrzymuje tytuł Zwierzęcia Tygodnia! Oto on: krokodyl nilowy :)

Mieszkańcy naszego Ogrodu Zoologicznego – ech, oni to mają szczęście! Na przykład takie krokodyle nilowe, które właśnie zamieszkały w Borysewie i na dzień dobry zostają wyróżnione prezentacją w naszym cyklu „Zwierzę Tygodnia”, a ekipa „Pytania na śniadanie” zapowiedziała już kolejną wizytę, aby zaprezentować je na żywo w TVP2. Nie jest to oczywiście jedyny gatunek krokodyla w ZOO SAFARI BORYSEW (już od dawna mieszka u nas krokodyl różańcowy). Wyróżnia się jednak liczebnie. Nasze stado liczy aż 37 sztuk! Do tego są to naprawdę ogromne gady, tylko nieco mniejsze od krokodyli różańcowych. 

Czytaj więcej...

Zwierzęciem Tygodnia została dziś... Biała Tygrysica Mandżi!

Bardzo rzadko zdarza się nam przyznawać tytuł Zwierzęcia Tygodnia konkretnemu osobnikowi – na ogół piszemy po prostu o danym gatunku. Ale dzisiaj po prostu musimy odstąpić od tej reguły :) Biała Tygrysica w pełni zasłużyła na takie wyróżnienie! Codziennie ze wzruszeniem obserwujemy, jak czule i troskliwie opiekuje się ona swoimi maleństwami. I jak mocno czuwa nad tym, by nic nie zakłócało ich spokoju :)

Czytaj więcej...