ZebuTe malutkie Zebu (osiągają zaledwie 70 cm w kłębie) są niższe od wszystkich pozostałych ras tego bydła. Ich cechą charakterystyczną jest garb z tłuszczu i mięśni (nieco podobny do wielbłądziego). Już od czasów starożytnych należy do zwierząt jucznych i pociągowych w Indiach, a dodatkowo czczone jest jako święte. U nas Zebu oczywiście nie pracują, są za to podziwiane i fotografowane :) Spójrzcie, jakie to piękne zwierzęta!

Strusie w ZOOWzrost do 200 cm, piękne oczy, długie rzęsy smukłe nogi i majestatyczna sylwetka – to właśnie Struś Emu. Te niezwykłe ptaki są nielotami, ale za to doskonale biegają. Dorosły struś może rozwinąć prędkość do 100 km/godz. W czasie biegu jego kroki mogą osiągać 3,5 m dł. Co ciekawe, u Strusi to samiec wysiaduje złożone przez samicę jaja i to właśnie on opiekuje się młodymi. A jak wygląda z bliska? Sami zobaczcie:

Wielbłądy jednogarbne

Są stałym elementem pustynnego pejzażu, a człowiekowi towarzyszą prawdopodobnie od 4 lub nawet 6 tysięcy lat! Wielbłądy jednogarbne to zwierzęta juczne i pociągowe, ale także wierzchowe (zamiast koni). Są hodowane również ze względu na mięso i skóry, a dodatkowo pozyskuje się od nich mleko. Bardzo wysoką jakością charakteryzuje się wełna wielbłądów. Jako ciekawostkę podajmy, że zwierzęta te mogą wypić aż 100 litrów wody w ciągu zaledwie 10 minut!

Pyton siatkowyMieszkaniec ZOO, którego widzicie na poniższym zdjęciu, to Pyton siatkowy. Spokojnie, nie kąsa. Ale zamiast tego – dusi swoje ofiary. A ponieważ może osiągać nawet 6m długości (jest najdłuższym wężem na świecie) lepiej nie wchodzić mu w drogę i obserwować go z daleka. W ramach ciekawostki powiemy Wam jeszcze, że Pytony siatkowe znakomicie pływają. A nasz – w ZOO SAFARI BORYSEW – umie także pięknie pozować do zdjęć: