Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Narodziny w ZOO

Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

NOWOROCZNY BOOM NARODZIN

Zwierzęta w ZOODziś chcielibyśmy podzielić się z Wami radosnymi nowinami. Mimo tego, że nowy rok dopiero się zaczął nasz Ogród Zoologiczny powitał już na świecie alpakę, kózki walizerskie, oryksa szablorogiego oraz byczka watussi. Wszystkie maluszki przebywają pod troskliwą opieką swoich mam. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć najmłodszych mieszkańców naszego Zoo.

Czytaj więcej...

Czy znacie wszystkie białe tygrysy bengalskie, mieszkające w ZOO?

Białe tygrysyZobaczcie, jak duże jest już nasze stado. Najpierw przyjrzyjcie się najmłodszym jego członkom – jest ich trójka, mają dopiero dwa tygodnie i jeszcze nie doczekały się imion. Tygrysica opiekuje się nimi z wielką troską, to dzięki niej maleństwa tak wspaniale się rozwijają i doskonale się czują. A skoro o białych tygrysach mowa, postanowiliśmy zajrzeć z aparatem fotograficznym także do wszystkich pozostałych. Oto one:

Czytaj więcej...

Uwaga! Uwaga! Uwaga! Halloweenowe narodziny tygrysków!

Białe tygrysyTegoroczne Halloween było absolutnie wyjątkowe: sobota 31 października 2015 roku zapisze się złotymi literami w historii ZOO SAFARI BORYSEW! Właśnie tego dnia w naszym Ogrodzie Zoologicznym przyszły na świat aż trzy białe tygryski bengalskie! W tej chwili nie jesteśmy w stanie określić ich płci, ponieważ młode przez cały czas przebywają z tygrysicą, która nie spuszcza ich z oka. Wykonaliśmy za to z ukrycia serię przepięknych, wzruszających zdjęć, na których widać, jak czule matka opiekuje się swoimi dziećmi.

Czytaj więcej...

Narodziny małego mandryla!

Mandryle zdjęciaZ największą radością przekazujemy Wam wiadomość, że w weekend w ZOO SAFARI BORYSEW przyszedł na świat mały mandryl. Matka zaakceptowała malucha i teraz troskliwie się nim opiekuje. Przyjedźcie do nas, a być może uda się Wam zobaczyć szczęśliwą rodzinkę na żywo :)

Czytaj więcej...