Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

Zebu zdjęciaTym razem witamy na świecie... małe ZEBU :)

ZEBU KARŁOWATE to gatunek bydła, który przywędrował z Indii do Afryki i Ameryki Południowej. Jeśli podczas zwiedzania ZOO obserwowaliście także wybieg dla tych zwierząt, sami wiecie, że są naprawdę wyjątkowe i zupełnie inne od bydła hodowanego w Europie czy Ameryce Północnej. 

Białe tygrysyZOO SAFARI BORYSEW już po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy ma szansę znaleźć się na ustach wszystkich miłośników zwierząt.16 czerwca, przyszły u nas na świat dwa kolejne białe tygrysy bengalskie. Przedstawiciele tego niezwykle rzadkiego gatunku na wolności znajdują się pod ścisłą ochroną, a w niewoli rozmnażają się sporadycznie. Wczorajsze narodziny są zatem wydarzeniem na skalę światową!

Białe tygrysy w PolsceJesteśmy szczęśliwi, że możemy Wam przekazać wspaniałą wiadomość! W ZOO SAFARI BORYSEW właśnie urodziły się dwa białe tygryski bengalskie!

To kolejne narodziny tygrysków w ciągu 2 miesięcy! Tak, my też czujemy się jak w „Dniu Świstaka”! (Pamiętacie ten film?) 

Serwal zdjęciaDwa tygodnie temu w ZOO SAFARI BORYSEW powitaliśmy nowego mieszkańca Emotikon smile Nie, nie przyjechał do nas z innego Ogrodu Zoologicznego, tylko urodził się u nas. Przedstawiamy Wam...

SERWALA

Serwal to średniej wielkości dziki kot, żyjący pośród afrykańskich stepów. Obdarzony wyjątkowym słuchem, bez trudu wychwytuje nawet najdrobniejsze dźwięki. To ważne przystosowanie, ponieważ środowisko życia serwala – wysokie trawy – mocno ogranicza pole widzenia. Co ciekawe, ten kot dosyć łatwo się oswaja, więc dla niektórych osób stał się zwierzęciem domowym.

Nasz maluch w tej chwili jest jeszcze słodkim, nieporadnym kociakiem.