Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Narodziny w ZOO

Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

To będzię nasz szczęśliwy piątek 13-tego! :)

Antylopy ElandDzielimy się z Wami radosną wiadomością! W naszym Ogrodzie Zoologicznym przyszły na świat dwie Antylopy Eland. Jako dorosłe te zwierzęta mogą osiągnąć nawet 160cm w kłębie przy wadze przekraczającej pół tony! Wystraszone, potrafią podskoczyć 2,5 m w górę! Czy potraficie to sobie wyobrazić, patrząc na te maluchy?

Czytaj więcej...

Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego! :)

Pieski prerioweWiecie, skąd pochodzi powyższy cytat? Oczywiście z „Kubusia Puchatka” A.A. Milne. Ale te słowa znakomicie pasują też do nowo urodzonych mieszkańców ZOO! Poznajcie pieski preriowe – trójkę słodkich maluchów (na zdjęciu – z rodzicami). Pieski preriowe to zwierzęta, dla których rodzina i stado są niezwykle ważne. Obserwowanie, jak troskliwie się sobą opiekują, jest wzruszającym widokiem!

Czytaj więcej...

Zakochaliśmy się...!

Kózka miniaturowa

Spójrzcie, jakie cudowne maleństwo urodziło się u nas! Ta kózka ma dopiero [ile dni] i nie możemy się na nią napatrzeć! W połowie biała, w połowie czarna, a pośrodku nakrapiana. Już nie możemy się doczekać, kiedy ZOO SAFARI BORYSEW zostanie otwarte na wiosnę i będziecie mogli zobaczyć ją na wybiegu :)

Czytaj więcej...