Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Narodziny w ZOO

Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

W ZOO SAFARI BORYSEW urodził się Bawół indyjski :)

Bawoły zdjęciaTym razem nie jest to takie znowu maleństwo, choć w porównaniu z osobnikami dorosłymi wygląda jak maluch (dorosłe bawoły osiągają wagę nawet 1 tony!).

Jako ciekawostkę dodamy jeszcze, że czekaliśmy na niego niemal rok, ponieważ ciąża u samic tego gatunku trwa nawet ponad 11 miesięcy!

Czytaj więcej...

I znów witamy na świecie nowego mieszkańca ZOO!

PoitouOto: osiołek Poitou :)
Dosłownie co kilka dni w naszym Ogrodzie Zoologicznym pojawia się nowy maluch :) Wszystkie zwierzaki witamy z ogromną radością i zawsze czekamy na ich narodziny, ale jako opiekunowie wiemy też, że niektóre z tych narodzin są szczególne i wyjątkowe. Tak jest też i tym razem. Na całym świecie żyje zaledwie ok. 400 (!) przedstawicieli tego gatunku! A od dziś do populacji dołączył kolejny kłapouch – i to właśnie w Borysewie :)

Czytaj więcej...

Kolejne narodziny w ZOO SAFARI BORYSEW

Zebu zdjęciaTym razem witamy na świecie... małe ZEBU :)

ZEBU KARŁOWATE to gatunek bydła, który przywędrował z Indii do Afryki i Ameryki Południowej. Jeśli podczas zwiedzania ZOO obserwowaliście także wybieg dla tych zwierząt, sami wiecie, że są naprawdę wyjątkowe i zupełnie inne od bydła hodowanego w Europie czy Ameryce Północnej. 

Czytaj więcej...