Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

PoitouOto: osiołek Poitou :)
Dosłownie co kilka dni w naszym Ogrodzie Zoologicznym pojawia się nowy maluch :) Wszystkie zwierzaki witamy z ogromną radością i zawsze czekamy na ich narodziny, ale jako opiekunowie wiemy też, że niektóre z tych narodzin są szczególne i wyjątkowe. Tak jest też i tym razem. Na całym świecie żyje zaledwie ok. 400 (!) przedstawicieli tego gatunku! A od dziś do populacji dołączył kolejny kłapouch – i to właśnie w Borysewie :)

Zebu zdjęciaTym razem witamy na świecie... małe ZEBU :)

ZEBU KARŁOWATE to gatunek bydła, który przywędrował z Indii do Afryki i Ameryki Południowej. Jeśli podczas zwiedzania ZOO obserwowaliście także wybieg dla tych zwierząt, sami wiecie, że są naprawdę wyjątkowe i zupełnie inne od bydła hodowanego w Europie czy Ameryce Północnej. 

Białe tygrysyZOO SAFARI BORYSEW już po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy ma szansę znaleźć się na ustach wszystkich miłośników zwierząt.16 czerwca, przyszły u nas na świat dwa kolejne białe tygrysy bengalskie. Przedstawiciele tego niezwykle rzadkiego gatunku na wolności znajdują się pod ścisłą ochroną, a w niewoli rozmnażają się sporadycznie. Wczorajsze narodziny są zatem wydarzeniem na skalę światową!