Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Kartka z kalendarza: ważenie lwiątek

Białe lwy zdjęciaBiałe lwiątka, które urodziły się w ubiegłym roku, jako kilkumiesięczne maluchy 15 listopada 2014 przeszły ważenie. Na pamiątkowych zdjęciach możecie zobaczyć, jak tego wówczas dokonaliśmy: lwiątko wkładaliśmy delikatnie do płóciennego woreczka, tak by wystawała głowa i łapy. W ten sposób mógł on przez cały czas obserwować, co się dzieje i nie odczuwał lęku.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: listopad 2012 i pierwsze dni pumy Dimona w ZOO

Puma zdjęciaDimek jest z nami już od trzech lat! Przyjechał do nas jako młoda puma amerykańska. Na pamiątkowych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wtedy wyglądał: zupełnie inne proporcje ciała grube łapy (typowe dla młodych kotów) i bardzo „dziecięcy” pyszczek. Dziś Dimon to dorosła puma, która pozostała dzikim kotem, choć bardzo się z nią zżyliśmy.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: odwiedziny Marszałka Województwa Łódzkiego

ZOO safari21.10.2014 w ZOO SAFARI BORYSEW pojawił się wyjątkowy gość – Pan Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego. Powodem odwiedzin były sensacyjne narodziny białych lwiątek w naszym ZOO – wyjątkowe wydarzenie w skali nie tylko kraju, ale i świata. P. Witold Stępień przywiózł w prezencie wyprawkę dla maluchów, które w przyszłości miały stać się jedną z turystycznych „wizytówek” regionu. 

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: pierwsze wyjazdowe zajęcia

Oferta ZOODziś nie wyobrażamy sobie istnienia ZOO SAFARI BORYSEW bez przesympatycznych spotkań z uczniami szkół i przedszkoli, a także mieszkańcami ośrodków i placówek prowadzonych przez różne instytucje. Tradycję wyjazdowych zajęć edukacyjnych rozpoczęliśmy w roku 2012, odwiedzając Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie.

Czytaj więcej...