Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Kartka z kalendarza: o tym, jak podrośnięte lwy znów poczuły się lwiątkami.

Białe lwyChoć może to zabrzmieć jak świąteczna baśń, zdarzyło się naprawdę! 29 grudnia 2014 roku w boksie białych lwów zarządzono wielkie porządki. Pojawiło się jednak pytanie, co zrobić, by w tym czasie nie zakłócać spokoju samych zwierząt? Lwiątka zostały zatem zaproszone do domu właścicieli ZOO SAFARI BORYSEW – państwa Pabichów – którzy już wcześniej opiekowali się maleństwami. Co się okazało? Choć trochę podrosły, doskonale pamiętały, jak świetnie można się bawić w salonie. Błyskawicznie wdrapały się na kanapę. Zobaczcie pamiątkowe zdjęcia z tych niezwykłych odwiedzin:

Czytaj więcej...

Nasze urocze lwiątka otrzymały imiona Laari i Leo.

Białe lwyMija rok od rozstrzygnięcia konkursu na imiona dla pierwszych białych lwiątek, urodzonych w Borysewie. Dwie panie, które wygrały ogłoszony przez ZOO SAFARI BORYSEW konkurs, otrzymały wyjątkową okazję spotkania z maluchami. Mogły wcielić się w „lwie ciocie” i wziąć maleństwa na ręce. Rozstrzygnięcie konkursu było także okazją do spotkania z właścicielami ZOO, którzy osobiście wręczyli laureatkom nagrody.Przypominamy zdjęcia z tego wydarzenia:

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: ZOO SAFARI BORYSEW w najpopularniejszych gazetach!

Białe lwyNasz Ogród Zoologiczny często gości na łamach prasy. Dziś – w cyklu kartka z kalendarza – prezentujemy dwa artykuły z naszego archiwum. 27 listopada 2014 ZOO SAFARI BORYSEW, a także jego twórcy pp. Anna i Andrzej Pabichowie pojawili się w „Życiu na gorąco”. Głównym tematem artykułu były narodziny białych lwiątek. Natomiast w grudniu 2014 roku te same maluchy pojawiły się w „Tinie”.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: o tym, jak nasze lwiątka otrzymały imiona

Białe lwyDziś dla wszystkich te maluchy to po prostu Laari i Leo. Kto pamięta, jak to się stało, że otrzymały takie imiona? Przypomnijmy: lwiątka przyszły na świat w październiku zeszłego roku. Kiedy miały kilka miesięcy przeprowadziliśmy konkurs na imiona dla nich – wzięło w nim udział mnóstwo wielbicieli ZOO! Do dziś pamiętamy emocje, które towarzyszyły nam podczas dokonywania wyboru. Zadanie było trudne, ale w końcu zdecydowaliśmy: Laari i Leo :)

Czytaj więcej...