Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Kartka z kalendarza: I kwartał 2014 roku i historyczne narodziny

Białe lwyO ZOO SAFARI BORYSEW często jest głośno w mediach ze względu na wyjątkowe narodziny zwierząt. To wydarzenie wywołało jednak absolutną medialną sensację! 28 stycznia 2014 roku urodziły się u nas trzy białe lwiątka. Ich pojawienie się na świecie to wydarzenie wyjątkowe – i to w skali międzynarodowej. Nic więc dziwnego, że o Borysewie pisać zaczęły na potęgę nie tylko media krajowe, ale także zagraniczne. 

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: ZOO SAFARI BORYSEW i szopka

Żywa szopka ŁódźNa przełomie 2012 i 2013 roku czworonożni mieszkańcy ZOO SAFARI BORYSEW zaangażowali się w obchody Bożego Narodzenia. Pod czujnym okiem swoich opiekunów pełnili dyżury w okolicznościowej szopce, zbudowanej przy Basenach Termalnych w Uniejowie. Żywa szopka okazała się wielką atrakcją – odwiedziły ją tłumy! Zobaczcie zdjęcia i powspominajcie z nami. A dla porównania przedstawiamy Wam szopkę tegoroczną, która również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: narodziny bawoła leśnego w styczniu 2010 rok

Bawoły ZOOBył śnieżny styczeń 2010 roku, a zamknięte dla zwiedzających ZOO czekało dopiero na wiosnę i otwarcie nowego sezonu, gdy na świecie pojawiła się o-n-a. Samica bawoła leśnego od razu podbiła serca wszystkich pracowników naszego Ogrodu Zoologicznego. Na jej pierwszych zdjęciach, które zachowały się w naszej kronice widać, że pozowała nieśmiało. Zresztą wtedy interesowało ją przede wszystkim jedzenie i sen :) 

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: 5 stycznia 2015 i narodziny małego zebu

ZebuWczoraj w cyklu „Zwierzę Tygodnia” pochwaliliśmy się Wam pierwszymi w tym roku narodzinami w ZOO SAFARI BORYSEW, a dziś wspominamy podobne wydarzenie dosłownie sprzed roku. Na samym początku stycznia przyszło na świat małe zebu. W ZOO SAFARI BORYSEW mieszkają najmniejsi przedstawiciele zebu. To karłowate bydło ma zaledwie 70 cm w kłębie. Na grzbiecie posiada garb tłuszczowy (o podobnej roli do wielbłądziego garbu, ale mniej widoczny). Dziś małe zebu urodzone rok temu jest już dorosłe i nie przypomina malucha, którego widzicie na poniższych zdjęciach.

Czytaj więcej...