Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Na Kartce z kalendarza wypatrzyliśmy dziś... wizytę ekipy Tour de Pologne :)


ZOO Safari w PolsceW sierpniu 2014 roku zawitali do nas niezwykli Goście! Z pewnością wielu z Was chciałoby pozwiedzać ZOO SAFARI BORYSEW wraz z nimi. To specjaliści od szybkich aut i wysokiej prędkości, ale także najwyższego bezpieczeństwa na trasie. Oto pamiątkowe zdjęcia z wizyty ekipy MOTO TEAM, która w 2014 roku zabezpieczała wyścig Tour de Pologne.

Czytaj więcej...

Kto z Was zauważył charakterystyczne logo na naszej stronie internetowej?

Lekcje w ZOOZOO SAFARI BORYSEW od wielu lat angażuje się w działania proekologiczne. Do najważniejszych należy edukacja zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. ZOO jest także domem dla niezmiernie rzadkich gatunków zwierząt – takich jak białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Program edukacji o środowisku „Razem dla bioróżnorodności” realizowaliśmy jesienią zeszłego roku we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. A czy Wy mieliście już okazję uczestniczyć w naszych zajęciach o przyrodzie?

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza, rok 2014 i druga wizyta Macieja Lampe :)

Prywatne ZOO ŁódźJeden z naszych najsłynniejszych i najwybitniejszych sportowców odwiedził nas najpierw w roku 2013 (o czym już pisaliśmy), a rok później przyjechał po raz kolejny, by znów poczuć niezwykłą atmosferę, jaka panuje w ZOO SAFARI BORYSEW. Podczas spotkania z właścicielem ZOO – p. Andrzejem Pabichem – Maciej Lampe przekazał pamiątkową koszulkę z autografem :) Zobaczcie, jak wyglądało to lipcowe spotkanie!

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza: rok 2014 i mnóstwo zmian w ZOO!

Atrakcje ZOOJeśli śledzicie systematycznie nasz fanpage wiecie już, że cały czas zmieniamy się dla Was. W tym roku już oddaliśmy do użytku nowe wybiegi dla zwierząt, a na uruchomienie czeka Wodny Świat. Dziś w naszym stałym cyklu „Kartka z kalendarza” prezentujemy natomiast inwestycje wcześniejsze – z 2014 roku. Właśnie wtedy pojawiły się u nas ZOO-Kolejki, a świnie rzeczne, surykatki i psy dingo otrzymały nowe wybiegi. W tym samym roku otworzyliśmy także charakterystyczny budynek, w którym do dziś mieszkają m.in. pancerniki :)

Czytaj więcej...