W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Zoo Kolejki

Dla Odwiedzających, którzy przyjeżdżają do ZOO SAFARI BORYSEW obecnie, ZOO-Kolejka jest stałym elementem krajobrazu :) Po prostu nie sposób wyobrazić sobie naszego Ogrodu Zoologicznego bez niej! Zobaczcie pierwsze, pamiątkowe zdjęcia z czasów, gdy po raz pierwszy oddawaliśmy ją do użytku w kwietniu 2012 roku. 

Zwiedzanie ZOO4 maja 2015 roku do ZOO SAFARI BORYSEW zawitała ekipa stacji TVN z uwielbianą przez widzów Dorotą Gardias. W porannej audycji nadawanej przez tę stacje - „Dzień dobry TVN” - o naszym Ogrodzie Zoologicznym opowiadali pp. Pabichowie z synem. Natomiast serca wszystkich realizatorów programu podbiły, wówczas jeszcze maleńkie, białe tygryski bengalskie. Zobaczcie pamiątkową fotorelację i powspominajcie z nami!

ZOO SafariRok temu ZOO otworzyło się dla Odwiedzających już 21 marca. W pierwszy dzień wiosny wielbiciele dzikiej przyrody mogli się spotkać z nowo narodzonymi mieszkańcami naszego Ogrodu Zoologicznego, a także odwiedzić ponownie „starych znajomych” :) W tym roku wiosna nie rozpieszcza nas pogodą, więc na Wielkie Otwarcie trzeba będzie poczekać do 02.04. Ale już teraz zapraszamy i gwarantujemy, że również w tym sezonie mamy dla Was wiele atrakcji !!!

Białe lwyTym razem w naszym cyklu „Kartka z kalendarza” nie cofamy się zbyt daleko w czasie. Zobaczcie, jak Laari i Leo wyglądały rok temu, kiedy były jeszcze małymi lwiątkami. Mniej więcej w tym czasie do ich diety włączyliśmy mięso od tego momentu maluchy zaczęły rosnąć jak na przysłowiowych drożdżach. Dzięki temu, że lwiątka były wychowywane przez ludzi z przyjemnością i bez stresu pozowały do sesji zdjęciowych licznie odwiedzającym ZOO dziennikarzom.