Świnia rzeczna ZOOWygląda zabawnie, ale spośród swoich krewniaków wyróżnia się nie tylko wyglądem! Bardzo szybko biega, jest świetnym pływakiem, a do tego potrafi budować „gniazda” z trawy, w których rodzi młode. Charakterystycznymi cechami świni rzecznej są: rude ubarwienie oraz wyjątkowo długie uszy, zakończone pędzelkami sierści. Z pewnością możecie pozazdrościć jej środowiska, w którym żyje w naturze – to wilgotne lasy równikowe i monsunowe, a także sawanny i stepy.

Mara patagońskaJeśli ktoś nie wie, jak nazywa się to zwierzę, z pewnością nie zgadnie. Nie jest bowiem podobne ani do królika, ani do świnki morskiej czy chomika – choć tak jak one, jest gryzoniem! Ta śliczna Mara patagońska żyje w Ameryce Południowej. Czy Wam też wydaje się, że ma łapki zakończone kopytkami? Nie dajcie się zwieść – to tylko „kopytkowate” pazury. Jako ciekawostkę dodamy, że Mary patagońskie są bardzo ruchliwe już 3 godziny po urodzeniu! Kilkugodzinne młode potrafią już doskonale biegać i skakać :)

Żuraw koroniasty

Żuraw koroniasty należy do najpiękniejszych afrykańskich ptaków. Zachwyca upierzeniem, które na głowie rzeczywiście układa się w kształt rozświetlonej korony. Z pewnością mieliście już okazję podziwiać go w naszym ZOO :) Co ciekawe, od niedawna obowiązująca nazwa gatunkowa w jego przypadku to Koronnik szary.  

Kakadu w ZOOCzy ktoś spośród Was ma w domu kakadu? Te przesympatyczne zwierzęta są bardzo często hodowane w domach, ale takich, jak prezentowane na zdjęciach, nie spotkacie często. Co ciekawe, ptaki te same przylatywałyby do Waszego ogrodu, gdybyście mieszkali w... Australii! Tam ciekawskie i przyjazne kakadu bardzo chętnie przebywają w pobliżu ludzkich siedzib.

Bawoły w ZOOBawoły leśne to przepiękne zwierzęta, które w dosyć dużych stadach, w ściśle określonym porządku przemierzają afrykańskie równiny. Główną część stada stanowią samice z młodymi i to one podążają przodem za jednym osobnikiem, który odgrywa rolę przewodnika, ponieważ najlepiej zna dany teren. Pochód zamykają samce o wyższej pozycji w stadzie, a także zwierzęta chore lub stare. U nas możecie zobaczyć Bawoły leśne z bliska! Jako ciekawostkę dodajmy, że są to bliscy krewni bizonów.