Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

Zwierzę Tygodnia na dziś to... Tapir Anta!

W sezonie letnim jest często największą gwiazdą naszych Weekendów Tematycznych.Spotkanie z przesympatycznym, choć może nie najbardziej urodziwym mieszkańcem ZOO SAFARI BORYSEW chciały wygrać tłumy Odwiedzających! To zabawne zwierzę należy do ssaków nieparzystokopytnych. Mimo masywnej budowy, jest zwinne – doskonale radzi sobie na równinach, terenach górzystych, ale także...świetnie pływa! Woda jest dla niego znakomitą kryjówką przed niebezpieczeństwami.

Czytaj więcej...

Pekari obroźne to nasze aktualne Zwierzę Tygodnia :)

Znacie je doskonale, ponieważ w ZOO SAFARI BORYSEW rodziły się już młode tego gatunku. Jeśli patrząc na Pekari nie jesteście w stanie określić, do jakiej rodziny należą, nie dziwimy się Wam. Są one bowiem spokrewnione i ze świniowatymi, i z hipopotamowatymi. Pekari nie gardzą żadnym pożywieniem, a w naturze łączą się w stada, których liczebność może osiągnąć nawet kilkaset osobników.

Czytaj więcej...

Patas rudy pierwszym Zwierzęciem Tygodnia w 2017roku :)

Patasy należą do małp. Są malutkie – ich ciało osiąga ok. 85 cm długości (nie licząc ogona, który jest niemal tej samej długości, co ciało). Zwinna sylwetka pozwala im bardzo szybko biegać. Pod tym względem patasy są wśród małp rekordzistami! A co jeszcze warto o nich wiedzieć? Ze względu na budowę, znakomicie radzą sobie na płaskim podłożu, na ziemi (to odróżnia je od innych małp, przystosowanych do życia głównie w koronach drzew). 

Czytaj więcej...

Dziś Zwierzę Tygodnia jest skrzydlate! To Ara zielona!

Ta południowoamerykańska papuga (którą spotkać można także w Ameryce Środkowej – ponieważ zasięg jej występowania sięga aż do Meksyku) jest znakomicie przystosowana do życia nawet w strefie wysokogórskiej. Choć najczęściej osobniki tego gatunku przebywają w dżungli, wśród kron drzew, to widuje się je również w Andach – na wysokości 3,5 tys. m.n.p.m.! Hodowlane ary zielone łatwo dają się oswoić. Szybko się uczą.

Czytaj więcej...

Aligator amerykański jest naszym nowym Zwierzęciem Tygodnia!

W ZOO SAFARI BORYSEW mamy już (i wkrótce – bo od najbliższego sezonu – pokażemy ją zwiedzającym) największą kolekcję dużych gadów w Europie! Składają się na nią krokodyle oraz aligatory. Musimy tu podkreślić, że aligator jest gatunkiem krokodyla, ale należy do rodziny aligatorowatych. Do charakterystycznych cech aligatora amerykańskiego zaliczyć należy siłę ścisku jego szczęk. Wprawdzie niektóre krokodyle potrafią zaciskać szczęki jeszcze mocniej, ale aligatory także należą do rekordzistów. 

Czytaj więcej...