Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

Ostatnie Zwierzę Tygodnia w lutym to... Kangur rudy :)

Na naszej stronie internetowej zalotnie i porozumiewawczo mruga do Was ze zdjęcia. Tak, to właśnie on, kangur rudy – ponieważ oprócz kangurów walabia-Bennetta (białych) także on zasługuje na uwagę! Jeden z największych torbaczy żyjących na Ziemi. Ma ok. 1,4 m wzrostu, więc stojąc na tylnych łapach dorównuje niemal człowiekowi. 

Czytaj więcej...

To środa, a skoro środa – czas przedstawić „Zwierzę Tygodnia”! Dziś zostaje nim... Lemur białogłowy :)

Oczywiście wywodzi się z Madagaskaru i oczywiście żyje w stadach, złożonych z wielu osobników. Dominującą rolę odgrywają wśród nich samice. Czy wiecie, że lemury dość łatwo dają się oswoić? Ciekawa jest także historia nazwy „lemur”. Otóż: pochodzi ona od łacińskiej nazwy… „ducha”! 

Czytaj więcej...

Serwal zostaje Zwierzęciem Tygodnia!

O serwalach nie pisaliśmy od dość dawna – koniecznie musimy się poprawić :) Tym bardziej, że nie są to zwierzęta żyjące wyłącznie na wolności. Same serwale można udomowić, a ich krzyżówka z kotem domowym doczekała się nawet własnej nazwy, jako osobna rasa – to koty Savannah. W naturze serwale żyją w Afryce, prowadzą nocny tryb życia i są samotnikami.

Czytaj więcej...

Kolejna środa to kolejny tytuł „Zwierzęcia Tygodnia”. Tym razem wędruje do... Koczkodana białogardłego!

W ZOO SAFARI BORYSEW od półtora roku mieszkają trzy przedstawicielki tego gatunku – szalone samice: Maggie, Winnie i Whoopie. To przesympatyczne naczelne, o przepięknych oczach, wyrazistym spojrzeniu i oryginalnym umaszczeniu (z charakterystyczną, białą plamą na podgardlu).  Koczkodany mają bardzo miłe i spokojne usposobienie, dlatego błyskawicznie podbiły nasze serca, a Odwiedzający ZOO pokochali je od razu! :D

Czytaj więcej...

Lama zostaje dziś naszym Zwierzęciem Tygodnia :)

Wprawdzie jej krewniaczka – alpaka – jest w ZOO SAFARI BORYSEW popularniejsza, ponieważ mieszka w Mini-ZOO i można ją pogłaskać, ale gdy nas odwiedzicie wiosną, zajrzyjcie także na wybieg tych lam. Wywodzą się one z Ameryki Południowej. Należą do wielbłądowatych i tak naprawdę są bardzo blisko spokrewnione z wielbłądami! Udomowione dawno temu, łagodne i pojętne, towarzyszą człowiekowi do dziś. Wykorzystuje się je w roli zwierząt jucznych, wykorzystywana jest także ich wełna, skóry, mięso oraz mleko, natomiast odchody służą za nawóz lub opał. 

Czytaj więcej...