Już nieraz urządzaliśmy w ZOO SAFARI BORYSEW pokazowe strzyżenia tych niezwykłych ssaków. Charakterystyczną cechą owiec rackich jest bowiem bardzo okazała okrywa włosowa: wełna ma aż 30 cm długości i dosłownie zakrywa całe zwierzę. Efektowne umaszczenie – od ciemnego brązu po bardzo jasny beż i biel – stanowi dodatkowy walor pięknych owiec, hodowanych przede wszystkim właśnie dla wełny, a także dla mleka.

Potężny jaszczur – największy znany Waran leśny miał aż 321 cm długości! - który zaskakuje zwinnością. Nie tylko znakomicie biega i wspina się na drzewa, ale także doskonale radzi sobie w środowisku wodnym. Niezwykle widowiskowe są walki samców waranów w okresie godowym!  W ZOO SAFARI BORYSEW piękny okaz Warana zamieszkał w sierpniu 2016 roku.

Jeśli z terenami podmokłymi dotychczas kojarzyły się Wam zwierzęta inne, niż kopytne, teraz zmienicie zdanie :D Dla antylop Kob Liczi dostęp do wody jest absolutnie niezbędnym warunkiem życia – nie tylko ze względu na wodę potrzebną do picia, ale także dlatego, że podstawowym pożywieniem tych antylop są rośliny wodne i bagienne. Co więcej – Kob Liczi słabo poruszają się na stałym lądzie, za to znakomicie biegają po terenach podmokłych i chowają się w wodzie, gdy wyczują niebezpieczeństwo. 

Czy podczas zwiedzania ZOO SAFARI BORYSEW zaglądaliście do mundżaków? Te niepozorne, ale niezwykłe zwierzęta są najmniejszymi krewnymi z dużej rodziny jeleniowatych. Ze względu na bardzo charakterystyczny odgłos (przypominający poszczekiwanie, a wydawany przez samce walczące między sobą o samice) nazywa się je nieraz „szczekającymi jeleniami”.

Wyobraźcie sobie, że waga dorosłego osobnika nie przekracza 18 kg! Oto mundżak chiński na naszej stronie www: http://zoosafari.com.pl/azja/mundzaki-chinskie i w obiektywie naszych fotografów::"

Mieszkańcy naszego Ogrodu Zoologicznego – ech, oni to mają szczęście! Na przykład takie krokodyle nilowe, które właśnie zamieszkały w Borysewie i na dzień dobry zostają wyróżnione prezentacją w naszym cyklu „Zwierzę Tygodnia”, a ekipa „Pytania na śniadanie” zapowiedziała już kolejną wizytę, aby zaprezentować je na żywo w TVP2. Nie jest to oczywiście jedyny gatunek krokodyla w ZOO SAFARI BORYSEW (już od dawna mieszka u nas krokodyl różańcowy). Wyróżnia się jednak liczebnie. Nasze stado liczy aż 37 sztuk! Do tego są to naprawdę ogromne gady, tylko nieco mniejsze od krokodyli różańcowych.