Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

Pierwszym wiosennym Zwierzęciem Tygodnia zostaje... Mandryl!

Niewiele zwierząt może poszczycić się tak zachwycającym „makijażem”, jak mandryle :) Pyski samców tych małp przyozdabia barwa czerwona, niebieska i fioletowa, a do tego od brody aż do brzucha ich sierść jest jaśniejsza, lekko żółta. 

Czytaj więcej...

Tytuł „Zwierzęcia Tygodnia” wędruje do Osła Poitou!

Na ogół opisujemy Wam egzotycznych mieszkańców ZOO SAFARI BORYSEW, dziś czas na zwierzę wywodzące się z nieodległego regionu, czyli zachodniej Francji. Oprócz kraju pochodzenia, Poitou hodowane są głównie w Niemczech i Francji. To bardzo rzadka – a przy tym wyjątkowo piękna – rasa osłów. Jej znakiem rozpoznawczym jest długa sierść, układająca się w strąki.

Czytaj więcej...

Gnu brunatne zostaje „Zwierzęciem Tygodnia”! :)

Gnu brunatne – niegdyś popularne, później niemal wytępione przez człowieka – dziś otoczone są troskliwą opieką miłośników przyrody. Dzięki staraniom ogrodów zoologicznych i rezerwatów zajmujących się ochroną zwierząt, populację gnu udało się zwiększyć z 300 do około 10 000 osobników.

Czytaj więcej...

Mangaba zwyczajna otrzymuje tytuł pierwszego „Zwierzęcia Tygodnia” w marcu!

Ta niezwykła małpa nazywana jest „czterooką” - a to ze względu na oryginalną barwę powiek, które są... białe. Po zamknięciu oczu mangaba nadal wygląda zatem tak, jakby miała je otwarte. Ponieważ jednak skóra i sierść wokół oczu są ciemne, jasne zabarwienie powiek wykorzystywane jest do porozumiewania się z innymi osobnikami w stadzie.

Czytaj więcej...