Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

W naszym stałym cyklu „Zwierzę Tygodnia” gościmy tym razem… Magelankę zmienną

Po ubiegłotygodniowej prezentacji nowego gatunku skrzydlatego mieszkańca ZOO SAFARI BORYSEW, czas na kolejną „parę skrzydeł”. Magelanka zmienna pochodzi z Ameryki Południowej. Samce tego gatunku swoim upierzeniem odrobinę przypominają śnieżycę cesarską, ale ich szyje są białe, a nie czarne. Natomiast samice mają brązowe pióra na głowie i szyi, a biało-czarne na brzuchu.

Zobaczcie magelankę na zdjęciach 

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Ryś

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Ryś 

To jedyny – obok żbika – dziko żyjący kot w Polsce. Jest dużym drapieżnikiem, osiąga nawet 150 cm długości, potrzebuje też wiele przestrzeni. Poluje najchętniej w rozległych lasach, głównie sosnowych. Niestety, w naturze coraz trudniej jest zaobserwować jego charakterystyczną sylwetkę z pędzelkami na uszach, liczebność rysi spada, dlatego objęte zostały ścisłą ochroną.

Za to naszemu rysiowi, w ZOO SAFARI BORYSEW, powodzi się jak najlepiej. Zobaczcie jego zdjęcia 

 

Tym razem Zwierzęciem Tygodnia zostaje… Kakadu

Tym razem Zwierzęciem Tygodnia zostaje… Kakadu 

Te ptaki dobrze znane są nie tylko wielbicielom ZOO SAFARI BORYSEW, ale także prywatnym hodowcom, można bowiem trzymać je w domu. Ich naturalne środowisko życia to Australia. Mają bardzo pogodne charaktery, a o tym, jaki jest ich aktualny humor można przekonać się obserwując czub z piór, który mogą składać lub stroszyć.

Zwierzęciem tygodnia zostaje dziś ŻURAW KORONIASTY

Zwierzęciem tygodnia zostaje dziś ŻURAW KORONIASTY.

Cechą charakterystyczną tego ptaka jest przepiękna "korona" na głowie.Żurawie są wszystkożerne, żywią się zarówno całymi koszyczkami nasiennymi nasionami (również roślin strączkowych), orzechami, owadami, jaszczurkami, płazami bezogonowymi i krabami. Obserwowano, jak podążają za bydłem wypłaszającym owady, podobnie jak czynią to czaple złotawe .Zjadają również kukurydzę z upraw, preferują jedzenie jej wprost z kolby.

Zwierzęciem Tygodnia zostaje tym razem… Pekari obrożne!

Zwierzęciem Tygodnia zostaje tym razem… Pekari obrożne!
Na pierwszy rzut oka wygląda jak dzik, ale spokrewnione jest również z… hipopotamowatymi :) Obecnie gatunek ten znany jest również pod nazwą „pekariowiec obrożny”. Czy domyślacie się, skąd wziął swoją nazwę? Spójrzcie na jasną pręgę na sierści, biegnącą wzdłuż głowy – z daleka przypomina ona obrożę.
A tak właśnie wygląda pekari:

Czytaj więcej