Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

Zwierzęciem Tygodnia zostaje… Paw królewski!

Zwierzęciem Tygodnia zostaje… Paw królewski!

Czyż można wyobrazić sobie piękniejszy widok, niż te barwne ptaki wśród bujnej, wiosennej zieleni? Co ciekawe, choć pawie mogłyby wydawać się bezbronne, w naturze ich ulubionym daniem są… małe kobry! Jako ciekawostkę dodajmy także, iż długość piór w ogonie samców tego gatunku może osiągać nawet ponad 1,5 metra. Ozdoba ta ma zaimponować samicy, którą kusi nie tylko wygląd piór, ale także ich charakterystyczny szelest.

Sprawdźcie, co na temat pawi piszemy jeszcze na naszej stronie WWW: https://zoosafari.com.pl/azja/paw-krolewski

W cyklu „Zwierzę Tygodnia” gości dziś… Kangur Walabia Bennetta!

ZOO SAFARI BORYSEW słynie z białych lwów, białych tygrysów bengalskich, ale biały kangur też się u nas znalazł Jest to jednak albinotyczny unikat, ponieważ osobniki tego gatunku mają najczęściej rudawe futerko.Czy wiecie, jakiej wielkości są małe kangury w chwili narodzin? Młode mają wówczas rozmiary… orzecha! Dopiero w torbie na brzuchu mamy osiągają odpowiednią długość ciała i wagę, by funkcjonować samodzielnie.Sporo informacji o Walabia Bennetta znajdziecie na naszej stronie: https://zoosafari.com.pl/australia/kangury-walabia-bennetta

 

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Osioł somalijski

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Osioł somalijskiTe zwinne i szybkie zwierzęta należą do rodziny koniowatych i są blisko spokrewnione z osłami afrykańskimi. Zwróćcie uwagę na charakterystyczne ubarwienie ich nóg – w czarne paski, prawie jak u zebry. W ZOO SAFARI BORYSEW osiołek czuje się znakomicie, ale wolno żyjący przedstawiciele jego gatunku niestety zagrożeni są wyginięciem.

Więcej informacji o osłach somalijskich znajdziecie pod tym linkiem:https://zoosafari.com.pl/afryka/osiol-somalijski

Pierwsze w kwietniu Zwierzę Tygodnia to… Świnia rzeczna :)

U tych ssaków właściwie wszystko jest nietypowe: rudawe zabarwienie okrywy włosowej, wydłużony kształt pyska i uszu, zabawne kępki długiej sierści na końcach małżowin usznych. Nawet zwyczaje rodzinne świni rzecznej nie należą do typowych: przed narodzinami prosiąt samica buduje… duże gniazdo. Właśnie w takim legowisku przychodzą na świat młode.

O świniach rzecznych możecie poczytać więcej na naszej stronie internetowej: https://zoosafari.com.pl/afryka/mandryl-5

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Biały lew!

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Biały lew!

 

 

Tym razem jednak jego prezentacja ma nietypowy charakter. Zamiast wykonać dla Was zdjęcia, nakręciliśmy film :) Zobaczcie jak lwy wyptrują Gości.

W cotygodniowym cyklu „Zwierzę Tygodnia” opowiadamy Wam zawsze o niezwykłych cechach mieszkańców ZOO SAFARI BORYSEW. Aby tradycji stało się zadość wspomnijmy zatem, że te wyjątkowo rzadkie dzikie koty w naturze rodzą się wyłącznie na terenie Parku Krugera w RPA. Są to jednak dosłownie pojedyncze okazy. Takie miejsca, jak nasz Ogród Zoologiczny, stwarzają dla nich szansę na przetrwanie.

O białych lwach więcej przeczytacie o tutaj: https://zoosafari.com.pl/afryka/biale-lwy