To oryginalnie nazwane zwierzę zamieszkuje w naturze regiony południowej Afryki. Znakomicie radzi sobie nie tylko na lądzie, ale także w wodzie – dobrze pływa, a czasem wykorzystuje zbiorniki wodne jako schronienie przed drapieżnikami. Jeśli zastanawiacie się w jaki sposób odróżnić kob liczi od innych antylop, spójrzcie przede wszystkim na ich rogi. U przedstawicieli tego gatunku mają one kształt liry.

A my dodamy tylko, że wielokrotnie mieliśmy przyjemność informować Was o narodzinach tych antylop w ZOO SAFARI BORYSEW – nasze stado systematycznie się powiększa.

O tym, że w pobieraniu pokarmu zwierzętom pomagają łapy czy długie szyje wie każdy – ale żeby podczas jedzenia pomagać sobie nosem?! A tak właśnie odżywiają się tapiry :) Ale to niejedyna niezwykłość tych przesympatycznych zwierząt. Ciekawi jesteśmy, ilu z Was zauważyło podczas obserwacji tapira, że ma on białe obwódki uszu?

Zobaczcie, jak pięknie zapozował nam do zdjęć – i poczytajcie o nim na naszej stronie internetowej: http://zoosafari.com.pl/ameryka-po%C5%82udniowa/tapir-anta

Te piękne zwierzęta dotychczas nie doczekały się wyróżnienia w naszym stałym cyklu. A przecież są zachwycające! Potrafią pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów w ciągu jednego dnia. Ich sierść jest doskonale przystosowana do ochrony przed mrozem i deszczem – spodnią część stanowi „ocieplający” podszerstek, a przykrywające go długie włosy pełnią podobną rolę, jak płaszcz przeciwdeszczowy u człowieka.