Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Zwierzę tygodnia

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Osioł somalijski

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Osioł somalijskiTe zwinne i szybkie zwierzęta należą do rodziny koniowatych i są blisko spokrewnione z osłami afrykańskimi. Zwróćcie uwagę na charakterystyczne ubarwienie ich nóg – w czarne paski, prawie jak u zebry. W ZOO SAFARI BORYSEW osiołek czuje się znakomicie, ale wolno żyjący przedstawiciele jego gatunku niestety zagrożeni są wyginięciem.

Więcej informacji o osłach somalijskich znajdziecie pod tym linkiem:https://zoosafari.com.pl/afryka/osiol-somalijski

Pierwsze w kwietniu Zwierzę Tygodnia to… Świnia rzeczna :)

U tych ssaków właściwie wszystko jest nietypowe: rudawe zabarwienie okrywy włosowej, wydłużony kształt pyska i uszu, zabawne kępki długiej sierści na końcach małżowin usznych. Nawet zwyczaje rodzinne świni rzecznej nie należą do typowych: przed narodzinami prosiąt samica buduje… duże gniazdo. Właśnie w takim legowisku przychodzą na świat młode.

O świniach rzecznych możecie poczytać więcej na naszej stronie internetowej: https://zoosafari.com.pl/afryka/mandryl-5

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Biały lew!

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Biały lew!

 

 

Tym razem jednak jego prezentacja ma nietypowy charakter. Zamiast wykonać dla Was zdjęcia, nakręciliśmy film :) Zobaczcie jak lwy wyptrują Gości.

W cotygodniowym cyklu „Zwierzę Tygodnia” opowiadamy Wam zawsze o niezwykłych cechach mieszkańców ZOO SAFARI BORYSEW. Aby tradycji stało się zadość wspomnijmy zatem, że te wyjątkowo rzadkie dzikie koty w naturze rodzą się wyłącznie na terenie Parku Krugera w RPA. Są to jednak dosłownie pojedyncze okazy. Takie miejsca, jak nasz Ogród Zoologiczny, stwarzają dla nich szansę na przetrwanie.

O białych lwach więcej przeczytacie o tutaj: https://zoosafari.com.pl/afryka/biale-lwy

 

W naszym stałym cyklu „Zwierzę Tygodnia” gościmy tym razem… Magelankę zmienną

Po ubiegłotygodniowej prezentacji nowego gatunku skrzydlatego mieszkańca ZOO SAFARI BORYSEW, czas na kolejną „parę skrzydeł”. Magelanka zmienna pochodzi z Ameryki Południowej. Samce tego gatunku swoim upierzeniem odrobinę przypominają śnieżycę cesarską, ale ich szyje są białe, a nie czarne. Natomiast samice mają brązowe pióra na głowie i szyi, a biało-czarne na brzuchu.

Zobaczcie magelankę na zdjęciach 

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Ryś

Zwierzęciem Tygodnia zostaje dziś… Ryś 

To jedyny – obok żbika – dziko żyjący kot w Polsce. Jest dużym drapieżnikiem, osiąga nawet 150 cm długości, potrzebuje też wiele przestrzeni. Poluje najchętniej w rozległych lasach, głównie sosnowych. Niestety, w naturze coraz trudniej jest zaobserwować jego charakterystyczną sylwetkę z pędzelkami na uszach, liczebność rysi spada, dlatego objęte zostały ścisłą ochroną.

Za to naszemu rysiowi, w ZOO SAFARI BORYSEW, powodzi się jak najlepiej. Zobaczcie jego zdjęcia