Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Narodziny w ZOO

Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

Kolejny jesienny maluszek!

Maleńka antylopa kob liczi, którą widzicie na zdjęciach przyszła na świat w ubiegłym tygodniu i ... już radośnie biega z resztą stada. Jeśli macie ochotę zobaczyć ją na żywo - zapraszamy od 10.00 do 18.00.

Czytaj więcej...

Jesień obfituje w narodziny ;-)

Wrzesień w naszym ogrodzie obfitował w narodziny (na świat przyszły lwiątka, tygrysiątka i osiołek), wszystko wskazuje na to, że październik będzie równie owocny ;-) w pierwszym tygodniu tego miesiąca powitaliśmy kolejnego maluszka. Przedstawiamy Wam najmłodszego oryksa szablorogiego - jeśli chcecie podziwiać tego słodziaka na żywo zapraszamy do Zoo, co prawda nie wychodzi jeszcze na wybieg, ale jeśli zajrzycie przez szybę do domku na wybiegu oryksów z pewnością go zobaczycie.

Czytaj więcej...

Jesienią w ZOO SAFARI BORYSEW też rodzą się zwierzęta :)

Właśnie to jest w naszej pracy najpiękniejsze, że tak wiele dzieje się w naszym Ogrodzie Zoologicznym przez cały rok! Niedawno urodził się maleńki osiołek Poitou. Zobaczcie zdjęcia tego uroczego malucha, który jest w tej chwili najmłodszym mieszkańcem Borysewa :)

Czytaj więcej...

I jeszcze jedne narodziny w ZOO SAFARI BORYSEW! Tym razem TYGRYSY BENGALSKIE!!! :)

To jest fenomen, którego naprawdę nie da się z niczym porównać. W ciągu czterech dni, w naszym Ogrodzie Zoologicznym urodziły się najpierw lwie czworaczki, a teraz na świat przyszły trzy białe tygryski bengalskie! Jesteśmy szczęśliwi i oczarowani maleństwami. Gdy tylko uda się nam wykonać zdjęcia, natychmiast przedstawimy Wam tygryski.

Czytaj więcej...

Uchylamy rąbka tajemnicy w sprawie narodzin lwiątek!

Białe lwyJak wiecie, w niedzielę w ZOO SAFARI BORYSEW przyszły na świat aż 4 białe lwiątka! To najliczniejszy miot spośród wszystkich kocich narodzin, których dotychczas doczekaliśmy się w naszym Ogrodzie Zoologicznym. Lwica Azira spisała się na medal, a teraz troskliwie opiekuje się potomstwem. W tej chwili nie możemy jeszcze podać Wam płci lwiątek, ponieważ są zbyt małe, by do nich podejść. Z tego samego powodu nie wykonujemy jeszcze zdjęć. Ale możecie obserwować maluchy przez kamerkę on-line – link podaliśmy wczoraj. Jak myślicie, ile urodziło się lwów, a ile spośród młodych to lwice?

Czytaj więcej...