Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

Serwale w ZOO

Trzy słodkie, puchate kuleczki, które widzicie na zdjęciach to ... serwale. Kociaki przyszły na świat 3 maja. Przez pierwsze tygodnie życia przebywały pod opieką matki, a od kilku dni możemy już oglądać je na wybiegu. Jeśli chcecie zobaczyć maluchy na żywo - zapraszamy do Zoo ;-)

Antylopy ElandDzielimy się z Wami radosną wiadomością! W naszym Ogrodzie Zoologicznym przyszły na świat dwie Antylopy Eland. Jako dorosłe te zwierzęta mogą osiągnąć nawet 160cm w kłębie przy wadze przekraczającej pół tony! Wystraszone, potrafią podskoczyć 2,5 m w górę! Czy potraficie to sobie wyobrazić, patrząc na te maluchy?

Pieski prerioweWiecie, skąd pochodzi powyższy cytat? Oczywiście z „Kubusia Puchatka” A.A. Milne. Ale te słowa znakomicie pasują też do nowo urodzonych mieszkańców ZOO! Poznajcie pieski preriowe – trójkę słodkich maluchów (na zdjęciu – z rodzicami). Pieski preriowe to zwierzęta, dla których rodzina i stado są niezwykle ważne. Obserwowanie, jak troskliwie się sobą opiekują, jest wzruszającym widokiem!

Łabędzie

Tym razem nowi mieszkańcy Zoo ... wykluli się z jajek ;-) Są to cztery urocze pisklęta łabędzi, które z miejsca podbiły nasze serca. Jaja łabędzia czarnego wysiaduje zarówno samica jak i ....samiec. Pisklaki pod czujnym okiem obojga rodziców pływają już po stawie. Cała rodzina z dumą prezentuje się naszym gościom ;-)