Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Narodziny w ZOO

Poznajcie najmłodszych mieszkańców ZOO. Te maluchy urodziły się w Borysewie, a nasz Ogród Zoologiczny jest jedynym domem, który znają. Fakt, że dzikie zwierzęta rozmnażają się w ZOO SAFARI BORYSEW tak licznie, jest najlepszym dowodem na to, jak dobrze i bezpiecznie czują się u nas.

I jeszcze jeden styczniowy maluch w ZOO SAFARI BORYSEW

Oto mała lama. Urodziła się niemal w tym samym czasie, co alpaka. Czy moglibyście na podstawie zdjęcia wskazać różnice pomiędzy tymi gatunkami zwierząt? W tej chwili nie są one jeszcze aż tak widoczne, ale gdy oba maleństwa dorosną będą już znacznie różnić się od siebie. Dorosła lama jest smuklejsza i ma krótszą sierść, natomiast alpaki, o nieco przysadzistym wyglądzie, wyróżniają się bogatą okrywą włosową.

Mamy pierwsze w tym roku narodziny!!!

W ZOO SAFARI BORYSEW przyszli na świat nowi mieszkańcy. Pozwólcie, że ich przedstawimy. Na początek – alpaka <3 Zarówno maleństwo, jak i jego matka czują się dobrze. Najmłodszy członek stada został serdecznie przyjęty przez swoich starszych krewniaków.

Jedni się rodzą, a inni… wykluwają!

Tym razem nowi mieszkańcy ZOO SAFARI BORYSEW właśnie w ten sposób pojawili się na świecie. Od dziś nasze stadko czarnych łabędzi powiększyło się o trzy osobniki! Jesteście ciekawi, jak wyglądają pisklęta łabędzi czarnych? Zobaczcie naszą galerię!

Czytaj więcej...