Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Lwiątka z ZOO SAFARI BORYSEW gwiazdami mediów!

Białe lwyW związku z niedzielnymi narodzinami lwiątek, z dzisiejszą kartką z kalendarza wracamy pamięcią do 2014 roku. Gdy w styczniu w Borysewie przyszły na świat pierwsze w Polsce białe lwy -  Afra, Arysa i Andrey – media dosłownie oszalały na ich punkcie. Zarówno maluchy, jak i ich rodzice: Azira i Sahim znaleźli się w centrum uwagi dziennikarzy w Polsce i poza granicami kraju. O ZOO SAFARI BORYSEW pisały wówczas gazety (w tym: „The New York Times”, „The Guardian”, „The Washington Post”) i portale internetowe; licznie odwiedzały nas też ekipy telewizyjne z największych i najpopularniejszych stacji.

Czytaj więcej...

W dzisiejszej Kartce z kalendarza: jak żegnaliśmy lato w 2009 roku

Mini ZOOSiedem lat temu, we wrześniu ZOO SAFARI BORYSEW zaproszone zostało na piknik z okazji pożegnania lata. Impreza organizowana była w Łodzi. Oczywiście skorzystaliśmy z zaproszenia i przy okazji zaznajomiliśmy mieszkańców tego miasta z naszym Ogrodem Zoologicznym oraz wybranymi mieszkańcami mini zoo, których zabraliśmy na ten wyjazd. Była także okazja do przejażdżek na jednym z naszych kucyków :)

Czytaj więcej...

W cyklu „Kartka z kalendarza” przenosimy się dziś do 2010 roku...

Mini Zoo...i przypominamy sobie, co robiliśmy wtedy w wakacje :) Ekipa ZOO SAFARI BORYSEW udała się wówczas (z „delegacją” w postaci mini-ZOO) na gościnne występy podczas imprezy w Bartoszewiczach. Bardzo chętnie udzielamy się podczas takich wydarzeń – tym bardziej, że zabieramy na nie zwierzęta, które uwielbiają kontakt z ludźmi – zwłaszcza z dziećmi. Zobaczcie pamiątkową galerię z wyjazdu w 2010 roku :)

Czytaj więcej...