W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Wydarzenia w ZOO SAFARI BORYSEWZOO SAFARI BORYSEW wielokrotnie współpracowało przy organizacji różnych konkursów piękności. Dwa lata temu nasz Ogród Zoologiczny odwiedziły piękne uczestniczki konkursu ogłoszonego przez znaną markę Schwarzkopf. Z pewnością dla modelek zestresowanych udziałem w rywalizacji pobyt w ZOO był wymarzonym odpoczynkiem. Zresztą... zobaczcie sami :)

Koczkodany ZOOAż trudno uwierzyć, że to dopiero rok minął, od kiedy Winie, Maggie i Whoopie przybyły do ZOO SAFARI BORYSEW! Dziś nie wyobrażamy sobie już bez nich naszego Ogrodu Zoologicznego. Te trzy przesympatyczne samice mają niezmiennie mnóstwo pomysłów, a patrzenie na ich małpie figle jest cudowną rozrywką. One zresztą po prostu uwielbiają się popisywać!

ZOO Safari nagrody23 lipca 2014 roku właściciel i założyciel ZOO SAFARI BORYSEW, p. Andrzej Pabich, odebrał z rąk Ministra Sportu i Turystyki honorową odznakę za zasługi dla turystyki. Jest to wyraz wielkiego uznania dla działalności pp. Pabichów na polu turystyki. Oznacza to, że nawet najwyższe władze państwowe dostrzegły, jak ważną atrakcję turystyczną w woj. łódzkim i w Polsce w ogóle odgrywa ZOO SAFARI BORYSEW. Zobaczcie pamiątkową galerię zdjęć z uroczystości wręczenia odznaki: 


ZOO Safari w PolsceW sierpniu 2014 roku zawitali do nas niezwykli Goście! Z pewnością wielu z Was chciałoby pozwiedzać ZOO SAFARI BORYSEW wraz z nimi. To specjaliści od szybkich aut i wysokiej prędkości, ale także najwyższego bezpieczeństwa na trasie. Oto pamiątkowe zdjęcia z wizyty ekipy MOTO TEAM, która w 2014 roku zabezpieczała wyścig Tour de Pologne.

Lekcje w ZOOZOO SAFARI BORYSEW od wielu lat angażuje się w działania proekologiczne. Do najważniejszych należy edukacja zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. ZOO jest także domem dla niezmiernie rzadkich gatunków zwierząt – takich jak białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Program edukacji o środowisku „Razem dla bioróżnorodności” realizowaliśmy jesienią zeszłego roku we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. A czy Wy mieliście już okazję uczestniczyć w naszych zajęciach o przyrodzie?