Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

W kartce z kalendarza – rok 2014 i odwiedziny marszałka woj. łódzkiego w ZOO SAFARI BORYSEW!

Tworzenie i utrzymanie ZOO SAFARI BORYSEW to ogromna i bardzo wymagająca praca, ale jednocześnie dająca mnóstwo satysfakcji. Są takie chwile, w których czujemy się szczególnie dumni – należą do nich między innymi wyróżnienia, przyznawane przez władze – zarówno państwowe, jak i lokalne. 21 października 2014 roku odwiedził nas marszałek województwa łódzkiego, pan Witold Stępień. Okazją do spotkania było przyznanie ZOO SAFARI BORYSEW certyfikatu, który upoważnia do posługiwania się znakiem „PROMUJĘ ŁÓDZKIE”.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza

Na kolejnej Kartce z kalendarza pokazał się nam... udział ZOO SAFARI BORYSEW w evencie Centrum Handlowego Ptak Outlet :)

11 i 12 października 2014 roku, a więc dwa lata temu, delegacja z ZOO SAFARI BORYSEW gościła na urodzinowej imprezie CH Ptak Outlet. Nasze stoisko jak zwykle cieszyło się ogromną popularnością.

Czytaj więcej...

W cyklu „Kartka z kalendarza” dziś przenosimy się do roku 2014 i przypominamy dzień, w którym Azira i Sahim zostali rodzicami po raz drugi.

18 października 2014 roku na świat przyszły dwa kociaki. Drugi poród był dla Aziry trudny i nie podjęła się karmienia młodych. Jak zawsze w takich sytuacjach z pomocą przyszli opiekunowie dzikich kotów oraz właściciele ZOO SAFARI BORYSEW, pp. Pabichowie, którzy wspólnie zajęli się maluchami. Aż trudno uwierzyć, że dziś te puchate kuleczki ze zdjęć są już dorosłymi lwami!

Czytaj więcej...

Pamiętacie, kiedy to się zaczęło? ;)

Dziś w cyklu „Kartka z kalendarza” przypominamy pierwsze narodziny białych tygrysków w Borysewie. Oczywiście były to także pierwsze narodziny białych tygrysów w Polsce i całkowicie unikalne na skalę światową. Dwa białe tygryski przyszły na świat w kwietniu 2015 roku. Otrzymały imiona Safra i Amir. Tygrysica nie podjęła karmienia młodych, więc ich wychowaniem zajęli się pp. Pabichowie – właściciele ZOO SAFARI BORYSEW wspólnie z opiekunami dzikich kotów, pracującymi w Borysewie. Powspominajcie z nami to wydarzenie :)

Czytaj więcej...