Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Kartka z kalendarza: Azira jest z nami już 5 lat!

Jedna z najcudowniejszych mam w ZOO SAFARI BORYSEW – czuła, troskliwa, bardzo opiekuńcza lwica Azira – jest z nami już 5 lat! Przybyła do naszego Ogrodu Zoologicznego w grudniu 2011 roku. Była wtedy właściwie podlotkiem – dziś to już stateczna, dojrzała lwica, która urodziła i wychowała kilka pokoleń młodych <3

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza i... imiona dla białych lwiątek :)

26 listopada 2014 roku dwa białe lwiątka, które miały wówczas prawie półtora miesiąca, otrzymały imiona. Pamiętacie, jakie? Chodzi oczywiście o Laari i Leo. Partnerem konkursu była TVP Łódź i to właśnie ona na swojej antenie ogłosiła werdykt jury konkursowego :)

Czytaj więcej...

W Kartce z kalendarza: groźnie wyglądające zdarzenie z happy endem!

W sierpniu zeszłego roku nasza lwica Laari złamała lewą tylną łapę. Uraz był na tyle poważny, że konieczna była operacja zespolenia kości lwicy dwiema tytanowymi płytkami, nie był to łatwy zabieg ale wszystko skończyło się szczęśliwie a Laari wróciła do pełni sił. 

Czytaj więcej...

W cyklu „Kartka z kalendarza” świętujemy dziś urodziny lwów!

Jutro, 18 listopada, przypada druga rocznica urodzin naszych białych lwów! Zarówno Laari, jak i nasz rekonwalescent Leo, pamiętają chyba o tej rocznicy. Życzymy im wszystkiego najlepszego!!! A oto pamiątkowe zdjęcia maluchów sprzed dwóch lat. Fotografie znaleźliśmy w naszym ogromnym archiwum:

Czytaj więcej...

Dziś w cyklu „Kartka z kalendarza” o tym, jak ważyliśmy lwiątka!

Maluchy widoczne na zdjęciu wyglądają identycznie, jak lwiątka urodzone w Borysewie dwa miesiące temu, ale nie dajcie się zwieść! Te fotografie pochodzą bowiem z 15 listopada 2014 roku i przedstawiają ważenie Laari i Leo. Wyobraźcie sobie, że te – dorosłe dziś – lwy miały wówczas niewiele ponad 3 kg!

Czytaj więcej...