Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Dziś w naszej kartce z kalendarza wspominamy ubiegłoroczny udział naszej ekipy w orszaku z okazji Święta Trzech Króli

Stało się już tradycją , że co roku nasze wielbłądy i osiołki dumnie kroczą w orszakach wraz z swoimi opiekunami . Popatrzcie na fotki a już jutro zapraszamy do udziału w dwóch orszakach : w ŁODZI – Orszak Trzech Króli wyruszy spod kościoła Zesłania Ducha Św. o godz. 12.20, w UNIEJOWIE - Orszak Trzech Króli wyruszy spod Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich o godz. 10:00.

Czytaj więcej...

Kartka z kalendarza, grudzień 2014 i artykuł w tygodniku „Tina”!

Na koniec 2014 roku znany tygodnik dla kobiet opublikował spory artykuł, poświęcony białym lwiątkom i ich opiekunom, pp. Pabichom. Autor artykułu, Grzegorz Szymański, przytoczył m,in. Taką wypowiedź p. Anny Pabich:  „Na zewnątrz, na wybiegu, mamy wielbłądy, strusie, serwale, surykatki, zebry, tapiry, tygrysy białe, pumy, strusie emu, kangury i żyrafy. Bardzo kochamy zwierzęta, lecz staraliśmy się nie wprowadzać żadnego z nich do mieszkania – wyjaśnia Anna Pabich. – Półtora miesiąca temu nasz syn Jaś oniemiał z wrażenia, gdy wrócił ze szkoły: na kanapie w salonie zobaczył dwa śliczne białe lwiątka! W dodatku, razem ze mną, karmił je mlekiem przez smoczek.” Chcecie przeczytać więcej fragmentów tego artykułu? Zobaczcie naszą galerię: 

Czytaj więcej...