Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

„Kartka z kalendarza” przypomniała nam dziś o przesympatycznym wyróżnieniu dla p. Andrzeja Pabicha :)

Nieco ponad rok temu, bo 9 lutego, pan Andrzej Pabich odebrał symboliczną odznakę „PRZYJACIEL POLSKICH DZIECI”. Otrzymał ją za wsparcie książki dla najmłodszych czytelników „O Skoczusiu, co psoty zamienił na trening i złoty medal zdobył" napisanej przez Marcina Młynarczyka. Udział w tym projekcie był jedną z wielu inicjatyw lokalnych, wspieranych przez twórcę ZOO SAFARI BORYSEW.

Czytaj więcej...

Dziś będzie słodka Kartka z kalendarza - małe świnki wietnamskie :)

Prawie rok temu, bo 18 lutego, urodziło się w ZOO SAFARI BORYSEW aż 6 świnek wietnamskich. Kiedy wykonywaliśmy im pierwszą w życiu sesję zdjęciową, były jeszcze łyse – ich ciało ledwie pokrywało się delikatnymi włoskami. Na zdjęciach widzicie je z mamą, podczas karmienia. Cudowne, prawda?

Czytaj więcej...

„Kartka z kalendarza”, czyli jak wyglądało otwarcie sezonu na wiosnę 3 lata temu :)

W ZOO SAFARI BORYSEW tęsknie myślimy już o wiośnie! Dlatego znaleźliśmy w naszych archiwach relację Sieradzkiej Telewizji Regionalnej, która przygotowała minireportaż z otwarcia sezonu 2014. Powspominajcie z nami i wspólnie czekajmy na otwarcie ZOO SAFARI BORYSEW wiosną. To już tylko kilka tygodni!!!

Kartce z kalendarza przypominamy dziś narodziny sprzed 7 lat

W styczniu 2010 roku w ZOO SAFARI BORYSEW urodziła się prawdziwa piękność! Samica Bawoła leśnego. Niestety, niezbyt chętnie pozowała wówczas do zdjęć, ponieważ jej apetyt kazał jej przede wszystkim jeść... i jeść... i jeść... Na zdjęciach z naszej kroniki uwieczniliśmy ją właśnie przytuloną do mamy, podczas karmienia. Zobaczcie tę młodą damę:

Czytaj więcej...