W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Maluchy widoczne na zdjęciu wyglądają identycznie, jak lwiątka urodzone w Borysewie dwa miesiące temu, ale nie dajcie się zwieść! Te fotografie pochodzą bowiem z 15 listopada 2014 roku i przedstawiają ważenie Laari i Leo. Wyobraźcie sobie, że te – dorosłe dziś – lwy miały wówczas niewiele ponad 3 kg!

Tworzenie i utrzymanie ZOO SAFARI BORYSEW to ogromna i bardzo wymagająca praca, ale jednocześnie dająca mnóstwo satysfakcji. Są takie chwile, w których czujemy się szczególnie dumni – należą do nich między innymi wyróżnienia, przyznawane przez władze – zarówno państwowe, jak i lokalne. 21 października 2014 roku odwiedził nas marszałek województwa łódzkiego, pan Witold Stępień. Okazją do spotkania było przyznanie ZOO SAFARI BORYSEW certyfikatu, który upoważnia do posługiwania się znakiem „PROMUJĘ ŁÓDZKIE”.