Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Kartka z kalendarza.

Wczoraj pokazywaliśmy Wam zdjęcia maleńkiej pumy, a dziś w cyklu kartka z kalendarza przypominamy przyjazd do Naszego Ogrodu Zoologicznego ojca tego słodkiego maluszka. Pierwsza puma amerykańska w Zoo Safari Borysew - Dimek- trafiła do nas w listopadzie 2012 roku. Zobaczcie jak wyglądał 5 lat temu

Czytaj więcej...

Narodziny świnek wietnamskich.

22 listopada 2016 roku urodziło się u nas aż sześć maleńkich świnek wietnamskich. Gdy cztery dni później przekazaliśmy Wam tę informację, okazało się, że te słodziaki błyskawicznie podbiły Wasze serca (nasze zresztą też :) ). Pod postem pojawiło się ponad 150 laików. Dziś osobniki te są już dorosłe, a zdjęcie, które zamieszczamy poniżej, pochodzi z naszego archiwum sprzed roku.

Czytaj więcej...

W „Kartce z kalendarza” wspominamy medialną karierę naszych lwiątek :)

Trzy lata temu, w marcu 2014 roku, ZOO SAFARI BORYSEW (tak, jak teraz) czekało jeszcze na otwarcie. Ale Azira, Sahim i ich słodkie potomstwo niezmiennie brylowały w mediach. Znaleźliśmy dla Was pamiątkowy artykuł, który ukazał się wówczas w magazynie „EXPRESS ILUSTROWANY”. Autorzy artykułu podkreślali m.in. że sława maluchów zawędrowała aż do Indii i Chin!

Czytaj więcej...