Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Kartka z kalendarza

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Kartka z kalendarza, kwiecień 2011 roku i… SAHIM!

Kartka z kalendarza, kwiecień 2011 roku i… SAHIM!Jeden z najsłynniejszych obecnie mieszkańców ZOO SAFARI BORYSEW pojawił się tu siedem lat temu. Sahim był wówczas nie tylko jedynym lwem w naszym Ogrodzie Zoologicznym, ale także pierwszym przedstawicielem białych lwów w Polsce! Przybył do Borysewa jako bardzo młody, ale już pełen majestatu samiec (jak przystało na króla zwierząt) Zobaczcie pierwsze zdjęcia Sahima, wykonane w ZOO SAFARI BORYSEW.

Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza przypomina nam smutną historię ze szczęśliwym zakończeniem.

W tym roku w styczniu żyliśmy historią Mikusia – mandrylka, który został odrzucony przez mamę, a jego odchowywaniem zajęli się opiekunowie z ZOO SAFARI BORYSEW. W 2016 roku w stadzie mandryli wydarzyła się inna, chwytająca za serce historia. Mały mandrylek został osierocony przez matkę, która – jako najstarsza samica w stadzie – niestety odeszła. Rolę mamy malucha wzięła na siebie inna samica – Irokezka. Objęła go bardzo troskliwą opieką. Pomogli jej także pracownicy ZOO. 29 lutego 2016 roku mandrylek otrzymał imię „Lucky” i właśnie ten zapis z kroniki przypominamy dziś w naszym cyklu.

Na “Kartce z kalendarza” znaleźliśmy dziś historię rodzinną sprzed dwóch lat

W tym roku media zakochały się w Mikusiu – małym mandrylku porzuconym przez matkę, którym zaopiekowali się pracownicy ZOO SAFARI BORYSEW. Dwa lata temu natomiast, dokładnie 15 stycznia 2016 r., w kronice zapisaliśmy narodziny innego mandrylka. Tamtym maluchem czule i troskliwie zajmowała się jego własna mama. Zobaczcie urocze rodzinne zdjęcia tej dwójki! 

Kartka z kalendarza

Dziś „Kartka z kalendarza” przypomina nam o… narodzinach surykatki :D
27 stycznia 2016 roku przyszło na świat maleństwo, którym po prostu absolutnie się zachwyciliśmy! Surykatki i tak należą do najbardziej popularnych oraz lubianych zwierząt w ZOO SAFARI BORYSEW, ale to maleństwo stało się niekwestionowaną gwiazdą naszego fanpage’a. Przebojowa, pewna siebie i niezwykle ciekawska surykatka dzielnie zwiedzała nowe dla siebie miejsca. Czyż nie jest przecudna na zdjęciach z naszej kroniki?

W cyklu „Kartka z kalendarza” przypominamy dziś poprzednie żywe s.

Najstarszy wpis w naszej kronice dotyczący żywej szopki datowany jest na przełom 2012 i 2013 roku. Już 5 lat temu przy Basenach Termalnych w Uniejowie stanęła ogrzewana szopa, w której znalazły się zarówno figury ukazujące biblijną scenę narodzenia Pana Jezusa, jak i – w sąsiedniej izbie – żywe zwierzęta z ZOO SAFARI BORYSEW. Zobaczcie pamiątkowe zdjęcia 

Nasze żywe szopki cieszą się co roku ogromnym powodzeniem. Przypominamy, że właśnie teraz możecie oglądać w Uniejowie tegoroczną inscenizację świąteczną!