W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Trzy lata temu, w marcu 2014 roku, ZOO SAFARI BORYSEW (tak, jak teraz) czekało jeszcze na otwarcie. Ale Azira, Sahim i ich słodkie potomstwo niezmiennie brylowały w mediach. Znaleźliśmy dla Was pamiątkowy artykuł, który ukazał się wówczas w magazynie „EXPRESS ILUSTROWANY”. Autorzy artykułu podkreślali m.in. że sława maluchów zawędrowała aż do Indii i Chin!

Nieco ponad rok temu, bo 9 lutego, pan Andrzej Pabich odebrał symboliczną odznakę „PRZYJACIEL POLSKICH DZIECI”. Otrzymał ją za wsparcie książki dla najmłodszych czytelników „O Skoczusiu, co psoty zamienił na trening i złoty medal zdobył" napisanej przez Marcina Młynarczyka. Udział w tym projekcie był jedną z wielu inicjatyw lokalnych, wspieranych przez twórcę ZOO SAFARI BORYSEW.

Prawie rok temu, bo 18 lutego, urodziło się w ZOO SAFARI BORYSEW aż 6 świnek wietnamskich. Kiedy wykonywaliśmy im pierwszą w życiu sesję zdjęciową, były jeszcze łyse – ich ciało ledwie pokrywało się delikatnymi włoskami. Na zdjęciach widzicie je z mamą, podczas karmienia. Cudowne, prawda?