W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

W tym roku media zakochały się w Mikusiu – małym mandrylku porzuconym przez matkę, którym zaopiekowali się pracownicy ZOO SAFARI BORYSEW. Dwa lata temu natomiast, dokładnie 15 stycznia 2016 r., w kronice zapisaliśmy narodziny innego mandrylka. Tamtym maluchem czule i troskliwie zajmowała się jego własna mama. Zobaczcie urocze rodzinne zdjęcia tej dwójki! 

Dziś „Kartka z kalendarza” przypomina nam o… narodzinach surykatki :D
27 stycznia 2016 roku przyszło na świat maleństwo, którym po prostu absolutnie się zachwyciliśmy! Surykatki i tak należą do najbardziej popularnych oraz lubianych zwierząt w ZOO SAFARI BORYSEW, ale to maleństwo stało się niekwestionowaną gwiazdą naszego fanpage’a. Przebojowa, pewna siebie i niezwykle ciekawska surykatka dzielnie zwiedzała nowe dla siebie miejsca. Czyż nie jest przecudna na zdjęciach z naszej kroniki?

Najstarszy wpis w naszej kronice dotyczący żywej szopki datowany jest na przełom 2012 i 2013 roku. Już 5 lat temu przy Basenach Termalnych w Uniejowie stanęła ogrzewana szopa, w której znalazły się zarówno figury ukazujące biblijną scenę narodzenia Pana Jezusa, jak i – w sąsiedniej izbie – żywe zwierzęta z ZOO SAFARI BORYSEW. Zobaczcie pamiątkowe zdjęcia 

Nasze żywe szopki cieszą się co roku ogromnym powodzeniem. Przypominamy, że właśnie teraz możecie oglądać w Uniejowie tegoroczną inscenizację świąteczną!

Wczoraj pokazywaliśmy Wam zdjęcia maleńkiej pumy, a dziś w cyklu kartka z kalendarza przypominamy przyjazd do Naszego Ogrodu Zoologicznego ojca tego słodkiego maluszka. Pierwsza puma amerykańska w Zoo Safari Borysew - Dimek- trafiła do nas w listopadzie 2012 roku. Zobaczcie jak wyglądał 5 lat temu

22 listopada 2016 roku urodziło się u nas aż sześć maleńkich świnek wietnamskich. Gdy cztery dni później przekazaliśmy Wam tę informację, okazało się, że te słodziaki błyskawicznie podbiły Wasze serca (nasze zresztą też :) ). Pod postem pojawiło się ponad 150 laików. Dziś osobniki te są już dorosłe, a zdjęcie, które zamieszczamy poniżej, pochodzi z naszego archiwum sprzed roku.