Z aparatem fotograficznym w ZOO SAFARI BORYSEW można poczuć się, jak na prawdziwym safari. Tu nieustannie coś się dzieje! Dzięki profesjonalnym reportażom możecie wczuć się w atmosferę, która panuje w naszym Ogrodzie Zoologicznym. Pokazujemy Wam, jak wygląda codzienne życie wśród zwierząt.

Białe tygrysyOdpowiednio duża przestrzeń życiowa to jeden z najważniejszych elementów, które decydują o komforcie zwierząt mieszkających w Ogrodzie Zoologicznym. W ZOO SAFARI BORYSEW dbamy o to, aby wybiegi były większe, niż wymagają normy unijne. Zobaczcie, jak zrealizowaliśmy tę zasadę w przypadku wybiegu dla białych tygrysów bengalskich.

Białe lwyOd początku tego sezonu w naszym Ogrodzie Zoologicznym możecie obserwować niektóre zwierzęta na ich nowych wybiegach :) Bardzo dbamy o to, by każdy z mieszkańców ZOO miał optymalne warunki bytowe. W poniższej galerii możecie zobaczyć inwestycję, którą przeprowadziliśmy specjalnie z myślą o naszych białych lwach!

Żółwie CzerwonoliceŻółwie Czerwonolice mogą być znane niektórym z Was, ponieważ przez jakiś czas wolno było trzymać je w terrariach. Obecnie w całej Unii Europejskiej obowiązuje już zakaz handlu tymi zwierzętami, a Polsce ich hodowla wymaga zgody GDOŚ. Mimo to, w czasach, gdy terraryści mieli możliwość hodowania Żółwi Czerwonolicych w domach, tak wiele tych gadów trafiło na wolność, że obecnie żyją one w Polsce w naturalnym środowisku! Możecie zatem zobaczyć je, gdy wylegują się, siedząc na skałach lub konarach drzew. 

Zwierzęta w ZOOCzy wiecie, że właśnie dziś przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej? O tym, jak piękny i zróżnicowany jest świat przyrody, przekonacie się najlepiej, jeśli odwiedzicie nasz Ogród Zoologiczny. Znajdziecie tu rzadkie gatunki zwierząt, których praktycznie nie można już spotkać w naturze. Najbardziej niezwykłe są oczywiście białe lwy i białe tygrysy bengalskie, ale sami przekonacie się, że każdy mieszkaniec ZOO jest na swój sposób wyjątkowy :)

Białe lwyPosągowo piękne Azira i Sahim wylegują się leniwie w wiosennym słońcu, podczas gdy ich młode pociechy bawią się i dokazują. Takie wzruszające rodzinne obrazki możecie zobaczyć, gdy odwiedzicie ZOO SAFARI BORYSEW. Nam udało się uwiecznić je na zdjęciach, które widzicie poniżej. A może Wy zrobicie jeszcze ciekawsze ujęcia?