pozyczki online

 

Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

Gady w ZOO

Opis w trakcie uzupełniania.

Atrakcje ZOO

Z myślą o swoich gościach Zoo Safari Borysew ciągle się zmienia i rozwija. Już w sezonie 2016 udostępnimy zwiedzającym kompleks wysp rozsianych po akwenie wodnym, na których zamieszkają małpy, lemury i flamingi. Wyspy będą połączone ze sobą mostami, więc spacer z jednej na drugą będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Już wiosną będziecie mogli zobaczyć wyspy wraz z mieszkańcami.

Inwestycje w ZOO safariCzworonożni i skrzydlaci mieszkańcy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim z zainteresowaniem przyglądali się innowacjom. Ich wybiegi wyposażono w nowe ogrodzenia, zadbano też o aranżację zieleni. Zakończono już nasadzenia drzew i krzewów w imponującej liczbie 4 500 sztuk.

Wyżej wymienione przedsięwzięcia to tylko niektóre ze zmian jakie podjęto w ZOO Safari.

Dzięki wykonanym pracom teren prywatnego Ogrodu Zoologicznego stanie się w przyszłości zieloną oazą, a zacienione miejsca będą miłym schronieniem w upalne dni zarówno dla Gości jak i dla zwierząt dzikich.

Wybieg dla mandryliRodzina Mandryli doczekała się dużego wybiegu w postaci wyspy, w centrum której znajduje się domek na drzewie. Małpy mogą tutaj oddawać się do woli zabawom i harcom.

ZOO KolejkiGoście i Sympatycy naszego Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim przywykli do tego, ruch na obiekcie odbywał się wyłącznie pieszo. Od kwietnia 2012 roku Nasze prywatne ZOO można zwiedzać podróżując specjalną ZooKolejką. W tym celu, na odcinku 3 km utwardzone zostały aleje, po których swobodnie przejeżdża Kolejka z dwoma wagonami, które zabrać mogą jednorazowo 50 osób. Mamy nadzieję, że ta forma zwiedzania ZOO Safari będzie dla wielu osób atrakcyjnym urozmaiceniem. Dla tych , którzy wybiorą spacer po Ogrodzie Zoologicznym, będzie idealnym rozwiązaniem w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu).

Zwiedzanie ZOO SafariW Borysewskim Ogrodzie Zoologicznym w województwie łódzkim od sezonu 2012 wiele się zmieniło. Zakres poczynionych inwestycji zapiera dech w piersi i napawa optymizmem. Już od głównego wejścia widać ogrom realizowanych inwestycji w ZOO Safari. Nowo powstały kompleks recepcji, w którym mieszczą się kasy i toalety wkomponował się w afrykański charakter obiektu.

Kompleks Namiotów SferycznychOto jedna z naszych ostatnich inwestycji Ogrodu Zoologicznego w województwie łódzkim. Największy w Europie i Azji Kompleks Namiotów Sferycznych, który powstał z myślą o najmłodszych zwiedzających. 

W największym namiocie, o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych mieści się FIGLARNIA z Lunch Barem oraz antresolą, z wysokości której można podziwiać panoramę ZOO Safari. 

Z miejscem tym połączone są dwa kolejne namioty. W jednym znajduje się profesjonalnie wyposażona salka edukacyjna, w drugim sanitariaty. 

Żyrafy w ZOO SafariW grudniu minionego roku oddaliśmy do użytku Żyrafiarnie, która powstała częściowo w hali zaadaptowanej w tym celu.  Obiekt składa się z części wewnętrznej oraz wybiegu zewnętrznego i spełnia wszelkie standardy wyznaczone przez Ministerstwo Środowiska.

Dom naszych Żyraf – Tani i Tima ma wymiary:

Część wewnętrzna - powierzchnia 185 m2  
Wysokość 8 m.
Część zewnętrzna – podzielona na wiatę oraz wybieg – powierzchnia 1200 m2