Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

Pieski preriowe w ZOO SAFARI BORYSEWOd razu wyjaśniamy: długie narady wcale nie wynikały z tego, że nie lubimy piesków albo uważamy, że się im ten tytuł nie należy. Wręcz przeciwnie! Po prostu tak bardzo je kochamy, że obawialiśmy się, iż nie będziemy całkowicie bezstronni. Wystarczy popatrzeć przez chwilę na te cudne maleństwa, by się w nich zakochać :) Te małe gryzonie nie tylko wygląd, ale także charakter mają fantastyczny. W naturze żyją w dużych stadach, są niezwykle rodzinne i czułe. Prowadzą świetnie zorganizowane życie społeczne. 

Wielbłąd dwugarbny ZOO SAFARI BORYSEWTo zwierzę jest tak niezwykłe, że powinno otrzymać tytuł podwójnie albo nawet potrójnie! Wyobraźcie sobie parzystokopytnego ssaka, który porusza się po piasku pustyni równie zwinnie, co po skalistych górach. Co więcej: potrafi wytrzymać mrozy -400C i upały +400C. Potrafi być wszystkożerny, jeśli znajdzie się w ekstremalnych warunkach. A do tego świetnie znosi brak wody – może napić się „na zapas”, magazynuje także tłuszcz. Wielbłąd dwugarbny to prawdziwy superbohater wśród zwierząt – i nieodłączny towarzysz ludów zamieszkujących pustynne tereny. 

Bydło WatussiI nareszcie się doczekało :) Watussi to rasa wyhodowana przez człowieka. Bardzo łatwo przystosowuje się do różnych warunków środowiska, dlatego można spotkać je nie tylko w Afryce (skąd się wywodzi), ale także w Europie, Ameryce czy Australii. Kto z Was zgadnie, dlaczego Watussi bywa nazywane „Bydłem Królów”? Już wyjaśniamy. Otóż: w Afryce wielkość (liczebność) stada Watussi była synonimem bogactwa. Co więcej – najbardziej imponujące osobniki uważano za podarunek godny królów. Zobaczcie, jak Watusii prezentują się w ZOO SAFARI BORYSEW:

Kucyki szetlandzkieZnacie je doskonale, ponieważ przejażdżka na tych przesympatycznych kopytnych należy do jednej z najbardziej lubianych atrakcji ZOO SAFARI BORYSEW. A któż z nas nie chciał w dzieciństwie zrobić sobi zdjęcia na kucyku? Kucyki szetlandzkie są małe – w kłębie osiągają maksymalnie 107 cm wysokości (choć istnieje też rasa większa, amerykańska, osiągająca 115 cm). Ze względu na przepiękny wygląd, bardzo bujne grzywy i ogony, kucyki spełniają rolę ozdobną. Z radością towarzyszą człowiekowi – ich łagodne usposobienie sprawia, że często wykorzystuje się je do szkolenia młodych jeźdźców.

Świnia rzeczna ZOOWygląda zabawnie, ale spośród swoich krewniaków wyróżnia się nie tylko wyglądem! Bardzo szybko biega, jest świetnym pływakiem, a do tego potrafi budować „gniazda” z trawy, w których rodzi młode. Charakterystycznymi cechami świni rzecznej są: rude ubarwienie oraz wyjątkowo długie uszy, zakończone pędzelkami sierści. Z pewnością możecie pozazdrościć jej środowiska, w którym żyje w naturze – to wilgotne lasy równikowe i monsunowe, a także sawanny i stepy.