Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

Białe lwy

Lwica Azira to wspaniała matka, która wydała już na świat 12 młodych. Jest to obecnie ok. 12 % światowej populacji tego niezmiernie rzadkiego gatunku. Przypominamy, że białe lwy nie są albinosami – o kolorze ich sierści decyduje działanie genu recesywnego, występującego u obojga rodziców, co zdarza się bardzo rzadko.

UWAGA ! Już w najbliższy weekend możliwość obejrzenia nowo narodzonych maluchów – szczegóły i zasady wkrótce.

Kazarki zdjęciaKazarki szarogłowe (nazywane tak od charakterystycznego ubarwienia – brązowego na tułowiu, szarego lub białego na głowie) to afrykańska rasa kaczek. Wbrew łagodnemu wyglądowi, potrafią być agresywne i dominujące. Nie budują gniazd na ziemi – na miejsce gniazdowania wybierają dla siebie opuszczone nory zwierzęce. 

Pancernik

Cały jego grzbiet oraz boki pokrywają kostne łuski, ułożone w rzędach. Do tego ma długie włosy i zabawne uszka. Pancernik włochaty należy do zwierząt tak brzydkich, że aż pięknych! A czy wiecie, jak broni się w razie zagrożenia? Po prostu... zwija się w kulkę, a jego łuski tworzą ochronny pancerz.

Ary w ZOOOsiąga nawet 90 cm długości i może dożyć nawet 100 lat! A do tego zachwyca barwami upierzenia, które najczęściej jest niebiesko-żółte z białymi i czarnymi akcentami. Ze względu na bardzo wysoką inteligencję, Ary potrafią przyswajać i naśladować ludzką mowę – z tego względu stały się lubianymi zwierzętami domowymi.

Łabędzie z ZOO SAFARI BORYSEWMiłośnikom baletu czarny łabędź kojarzy się zapewne ze słynnym klasycznym przedstawieniem pt. „Jezioro łabędzie”, autorstwa Piotra Czajkowskiego. Ale te piękne ptaki to nie wymysł kompozytora – Czarne Łabędzie istnieją naprawdę. Ich naturalnym środowiskiem życia jest kontynent australijski, natomiast w Europie zyskały popularność jako ptaki ozdobne.