Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Koczkodany ZOOAż trudno uwierzyć, że to dopiero rok minął, od kiedy Winie, Maggie i Whoopie przybyły do ZOO SAFARI BORYSEW! Dziś nie wyobrażamy sobie już bez nich naszego Ogrodu Zoologicznego. Te trzy przesympatyczne samice mają niezmiennie mnóstwo pomysłów, a patrzenie na ich małpie figle jest cudowną rozrywką. One zresztą po prostu uwielbiają się popisywać!

ZOO Safari nagrody23 lipca 2014 roku właściciel i założyciel ZOO SAFARI BORYSEW, p. Andrzej Pabich, odebrał z rąk Ministra Sportu i Turystyki honorową odznakę za zasługi dla turystyki. Jest to wyraz wielkiego uznania dla działalności pp. Pabichów na polu turystyki. Oznacza to, że nawet najwyższe władze państwowe dostrzegły, jak ważną atrakcję turystyczną w woj. łódzkim i w Polsce w ogóle odgrywa ZOO SAFARI BORYSEW. Zobaczcie pamiątkową galerię zdjęć z uroczystości wręczenia odznaki: 


ZOO Safari w PolsceW sierpniu 2014 roku zawitali do nas niezwykli Goście! Z pewnością wielu z Was chciałoby pozwiedzać ZOO SAFARI BORYSEW wraz z nimi. To specjaliści od szybkich aut i wysokiej prędkości, ale także najwyższego bezpieczeństwa na trasie. Oto pamiątkowe zdjęcia z wizyty ekipy MOTO TEAM, która w 2014 roku zabezpieczała wyścig Tour de Pologne.

Lekcje w ZOOZOO SAFARI BORYSEW od wielu lat angażuje się w działania proekologiczne. Do najważniejszych należy edukacja zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. ZOO jest także domem dla niezmiernie rzadkich gatunków zwierząt – takich jak białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Program edukacji o środowisku „Razem dla bioróżnorodności” realizowaliśmy jesienią zeszłego roku we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. A czy Wy mieliście już okazję uczestniczyć w naszych zajęciach o przyrodzie?

Prywatne ZOO ŁódźJeden z naszych najsłynniejszych i najwybitniejszych sportowców odwiedził nas najpierw w roku 2013 (o czym już pisaliśmy), a rok później przyjechał po raz kolejny, by znów poczuć niezwykłą atmosferę, jaka panuje w ZOO SAFARI BORYSEW. Podczas spotkania z właścicielem ZOO – p. Andrzejem Pabichem – Maciej Lampe przekazał pamiątkową koszulkę z autografem :) Zobaczcie, jak wyglądało to lipcowe spotkanie!