Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

18 października 2014 roku na świat przyszły dwa kociaki. Drugi poród był dla Aziry trudny i nie podjęła się karmienia młodych. Jak zawsze w takich sytuacjach z pomocą przyszli opiekunowie dzikich kotów oraz właściciele ZOO SAFARI BORYSEW, pp. Pabichowie, którzy wspólnie zajęli się maluchami. Aż trudno uwierzyć, że dziś te puchate kuleczki ze zdjęć są już dorosłymi lwami!

Dziś w cyklu „Kartka z kalendarza” przypominamy pierwsze narodziny białych tygrysków w Borysewie. Oczywiście były to także pierwsze narodziny białych tygrysów w Polsce i całkowicie unikalne na skalę światową. Dwa białe tygryski przyszły na świat w kwietniu 2015 roku. Otrzymały imiona Safra i Amir. Tygrysica nie podjęła karmienia młodych, więc ich wychowaniem zajęli się pp. Pabichowie – właściciele ZOO SAFARI BORYSEW wspólnie z opiekunami dzikich kotów, pracującymi w Borysewie. Powspominajcie z nami to wydarzenie :)

Białe lwyW związku z niedzielnymi narodzinami lwiątek, z dzisiejszą kartką z kalendarza wracamy pamięcią do 2014 roku. Gdy w styczniu w Borysewie przyszły na świat pierwsze w Polsce białe lwy -  Afra, Arysa i Andrey – media dosłownie oszalały na ich punkcie. Zarówno maluchy, jak i ich rodzice: Azira i Sahim znaleźli się w centrum uwagi dziennikarzy w Polsce i poza granicami kraju. O ZOO SAFARI BORYSEW pisały wówczas gazety (w tym: „The New York Times”, „The Guardian”, „The Washington Post”) i portale internetowe; licznie odwiedzały nas też ekipy telewizyjne z największych i najpopularniejszych stacji.

Atrakcje safariWrzesień to w ZOO SAFARI BORYSEW tradycyjnie czas udziału w eventach poza terenem naszego Ogrodu Zoologicznego. Wyruszamy wówczas do pobliskich miast i miasteczek, aby wraz z naszym Mini ZOO spotkać się z uczestnikami różnych imprez plenerowych. We wrześniu 2009 roku zawitaliśmy w ten sposób na dożynki w Poddębicach. Zobaczcie, jakie fotograficzne wspomnienia zostały nam z tej imprezy :)