Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

Jak wiecie, obok Term Uniejów także w tym roku stanęła drewniana szopka z figurkami oraz żywymi zwierzętami. Czworonożni mieszkańcy ZOO SAFARI BORYSEW nie pierwszy raz biorą jednak  udział w tym przedsięwzięciu. Na fotografiach możecie zobaczyć, jak żywa szopka prezentowała się w roku 2012, czyli aż cztery lata temu! :)

Słodkie maluchy przyszły na świat dokładnie 1 grudnia 2015 roku. Ich matka niestety nie podjęła karmienia szczeniaków, za to z pomocą przyszli im ludzie, na których zwierzęta zawsze mogą liczyć: opiekunowie z ZOO SAFARI BORYSEW. Dingo zostały wykarmione butelką i odchowane – a dziś to już dorosłe psy!

Jedna z najcudowniejszych mam w ZOO SAFARI BORYSEW – czuła, troskliwa, bardzo opiekuńcza lwica Azira – jest z nami już 5 lat! Przybyła do naszego Ogrodu Zoologicznego w grudniu 2011 roku. Była wtedy właściwie podlotkiem – dziś to już stateczna, dojrzała lwica, która urodziła i wychowała kilka pokoleń młodych <3

26 listopada 2014 roku dwa białe lwiątka, które miały wówczas prawie półtora miesiąca, otrzymały imiona. Pamiętacie, jakie? Chodzi oczywiście o Laari i Leo. Partnerem konkursu była TVP Łódź i to właśnie ona na swojej antenie ogłosiła werdykt jury konkursowego :)