https://www.youtube.com/watch?v=9EE3bcFZmtw


UWAGA !!!

ZOO SAFARI BORYSEW CZYNNE JEST W KAŻDY
DZIEŃ TYGODNIA W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA
(BOŻE CIAŁO) W GODZINACH: 9.00 - 19.00

Film

W cyklu „Kartka z kalendarza” relacjonujemy dla Was najciekawsze wydarzenia z ZOO SAFARI BORYSEW na przestrzeni wszystkich lat jego istnienia. Zobaczcie, czym żyło ZOO w poszczególnych latach i jak się zmieniało – aż do dziś.

W ZOO SAFARI BORYSEW tęsknie myślimy już o wiośnie! Dlatego znaleźliśmy w naszych archiwach relację Sieradzkiej Telewizji Regionalnej, która przygotowała minireportaż z otwarcia sezonu 2014. Powspominajcie z nami i wspólnie czekajmy na otwarcie ZOO SAFARI BORYSEW wiosną. To już tylko kilka tygodni!!!

W styczniu 2010 roku w ZOO SAFARI BORYSEW urodziła się prawdziwa piękność! Samica Bawoła leśnego. Niestety, niezbyt chętnie pozowała wówczas do zdjęć, ponieważ jej apetyt kazał jej przede wszystkim jeść... i jeść... i jeść... Na zdjęciach z naszej kroniki uwieczniliśmy ją właśnie przytuloną do mamy, podczas karmienia. Zobaczcie tę młodą damę:

Co roku z wielkim wzruszeniem wspominamy ten dzień sprzed 3 lat. Był chłodny styczeń, a nasza para białych lwów – Azira i Sahim – właśnie doczekała się potomstwa. Niezwykłe w skali kraju i Europy wydarzenie stało się faktem! Lwiątka, które przyszły wtedy na świat, otrzymały imiona: AFRA, ARYSA I ANDREY.

Stało się już tradycją , że co roku nasze wielbłądy i osiołki dumnie kroczą w orszakach wraz z swoimi opiekunami . Popatrzcie na fotki a już jutro zapraszamy do udziału w dwóch orszakach : w ŁODZI – Orszak Trzech Króli wyruszy spod kościoła Zesłania Ducha Św. o godz. 12.20, w UNIEJOWIE - Orszak Trzech Króli wyruszy spod Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich o godz. 10:00.

Na koniec 2014 roku znany tygodnik dla kobiet opublikował spory artykuł, poświęcony białym lwiątkom i ich opiekunom, pp. Pabichom. Autor artykułu, Grzegorz Szymański, przytoczył m,in. Taką wypowiedź p. Anny Pabich:  „Na zewnątrz, na wybiegu, mamy wielbłądy, strusie, serwale, surykatki, zebry, tapiry, tygrysy białe, pumy, strusie emu, kangury i żyrafy. Bardzo kochamy zwierzęta, lecz staraliśmy się nie wprowadzać żadnego z nich do mieszkania – wyjaśnia Anna Pabich. – Półtora miesiąca temu nasz syn Jaś oniemiał z wrażenia, gdy wrócił ze szkoły: na kanapie w salonie zobaczył dwa śliczne białe lwiątka! W dodatku, razem ze mną, karmił je mlekiem przez smoczek.” Chcecie przeczytać więcej fragmentów tego artykułu? Zobaczcie naszą galerię: