Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

 

Z aparatem fotograficznym w ZOO SAFARI BORYSEW można poczuć się, jak na prawdziwym safari. Tu nieustannie coś się dzieje! Dzięki profesjonalnym reportażom możecie wczuć się w atmosferę, która panuje w naszym Ogrodzie Zoologicznym. Pokazujemy Wam, jak wygląda codzienne życie wśród zwierząt.

Imprezy w ZOO

Już w najbliższy weekend starujemy z kolejnymi atrakcjami – tym razem w centrum naszej uwagi będą najmłodsi Odwiedzający :) Czekają na Was uwielbiane przez wszystkich Gry Plenerowe, pokazy sokolnicze, konkursy z nagrodami oraz malowanie twarzy! A 5 czerwca wszystkie dzieci do 13 roku życia wchodzą do ZOO SAFARI BORYSEW bezpłatnie!

Białe tygrysyOdpowiednio duża przestrzeń życiowa to jeden z najważniejszych elementów, które decydują o komforcie zwierząt mieszkających w Ogrodzie Zoologicznym. W ZOO SAFARI BORYSEW dbamy o to, aby wybiegi były większe, niż wymagają normy unijne. Zobaczcie, jak zrealizowaliśmy tę zasadę w przypadku wybiegu dla białych tygrysów bengalskich.

Białe lwyOd początku tego sezonu w naszym Ogrodzie Zoologicznym możecie obserwować niektóre zwierzęta na ich nowych wybiegach :) Bardzo dbamy o to, by każdy z mieszkańców ZOO miał optymalne warunki bytowe. W poniższej galerii możecie zobaczyć inwestycję, którą przeprowadziliśmy specjalnie z myślą o naszych białych lwach!

Żółwie CzerwonoliceŻółwie Czerwonolice mogą być znane niektórym z Was, ponieważ przez jakiś czas wolno było trzymać je w terrariach. Obecnie w całej Unii Europejskiej obowiązuje już zakaz handlu tymi zwierzętami, a Polsce ich hodowla wymaga zgody GDOŚ. Mimo to, w czasach, gdy terraryści mieli możliwość hodowania Żółwi Czerwonolicych w domach, tak wiele tych gadów trafiło na wolność, że obecnie żyją one w Polsce w naturalnym środowisku! Możecie zatem zobaczyć je, gdy wylegują się, siedząc na skałach lub konarach drzew.