Ogród Zoologiczny Zoo Safari Łódź

Mapa ZOO

 

 

Polecamy

 

Z aparatem fotograficznym w ZOO SAFARI BORYSEW można poczuć się, jak na prawdziwym safari. Tu nieustannie coś się dzieje! Dzięki profesjonalnym reportażom możecie wczuć się w atmosferę, która panuje w naszym Ogrodzie Zoologicznym. Pokazujemy Wam, jak wygląda codzienne życie wśród zwierząt.

Najmłodsze białe lwy w ZOO SAFARI BORYSEW udały się na wspólny spacer po wybiegu. Wprawdzie wolą jeszcze trzymać się razem – wówczas czują się najbezpieczniej – ale są bardzo ciekawe świata i uwielbiają psocić. Zobaczcie, jakie to cudne kociaki – wyglądają niczym pluszowe maskotki (choć już teraz mają bardzo ostre pazury!).

Zwierzęta mieszkające w ZOO SAFARI BORYSEW, które przez cały rok mają dostęp do wybiegów pod gołym niebem, zawsze przygotowują się jednak odpowiednio do niższych temperatur. Jesienią i zimą ich futro staje się gęste i cieplejsze, a pod skórą gromadzi się grubsza warstwa tłuszczu. Zobaczcie, jak wyglądają teraz :)

Zobaczcie, co znaleźliśmy wśród różnych naszych archiwalnych linków. Oto fragment programu Agropasja, zrealizowanego przez Marię Sikorską dla stacji Polsat News/ Polsat News 2. W roli bohatera programu – oczywiście ZOO SAFARI BORYSEW i jego twórca.

W piątek białe lwiątka, a dziś – białe tygryski kończą dwa miesiące. Z tego względu one również musiały poddać się kontrolnemu ważeniu. Waga wskazała odpowiednio: samce po 6,7 kg, samica 5,7 kg. Na zakończenie wizyty u doktora tygryski po raz drugi zostały zaszczepione. Jak przystało na dzikie koty, zniosły wszystko spokojnie i odważnie! Zobaczcie naszą fotorelację :)

Maleństwa, które przyszły na świat 18 września 2016 roku w piątek skończyły 2 miesiące! A to oznacza, że nadszedł czas na kolejne szczepienia oraz na .....ważenie. Jak myślicie - ile waży 2 miesięczny lew??? Małe lwice mają już 7,7 kg oraz 8,5 kg, a lwy - 9,25 kg i 9,30 kg! Rosną jak na drożdżach :D